Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Domowy psi fryzjer

autor: Gosia Lissewska | artykuł do pobrania

zamieszczono: 12.04.2013 10:45, przeczytano razy: 697, słów: 526


Właściwa pielęgnacja to podstawowa potrzeba Twojego psa i istotna część obowiązków właściciela, który jest odpowiedzialny za swojego pupila. Tak jak ludzie, psy również potrzebują właściwej pielęgnacji, ażeby wyglądać i czuć się jak najlepiej. 


Psa nie trzeba kąpać z tak często jak robi to człowiek, ale trzeba wiedzieć de facto, jak dużo pielęgnacji on potrzebuje i stosować się do tego zgodnie z przyjętym harmonogramem. Ogólnie wymogi pielęgnacyjne psów są zależne od typu sierści i rasy psa. Jeżeli Twój pies przechodzi stan zapalny skóry, łap lub ucha, powinno się zastosować do wskazówek weterynarza odnośnie pielęgnacji psa. Ważne jest, aby używać właściwych środków pielęgnacji. Groomingiem powinien zająć się profesjonalny psi fryzjer (groomer). O ile chcesz wiedzieć więcej o pielęgnowania psów oto niektóre podstawowe wytyczne groomingu:


1. Czesanie

Psy lubią szczotkowanie a każde szczotkowanie wzmacnia sierść i pozwala na utrzymanie jej we właściwej kondycji. Częstość szczotkowania jest zależna od rodzaju włosia. Ważne jest również zastosowanie odpowiednich narzędzi do tego celu. Namawiam do stosowania następujących wytycznych:

- Psy długowłose należy czesać codziennie, ażeby uniknąć powstawania kołtunów
- Psy o sierści średniej długości powinno się szczotkować raz na tydzień
- Krótkowłose psy można szczotkować raz w tygodniu

 

2. Strzyżenie psów

Psy których włosy rosną nieustająco, takie jak pudle oraz shih tzu, zazwyczaj potrzebują strzyżenia co 2-4 miesiące w odniesieniu do rasy psa i stylu strzyżenia. To zadanie najlepiej jest zostawić zawodowym groomerom, jednakże wielu właścicieli psów jest w stanie nauczyć się podstawowych fryzur. Strzyżenia powinno uczyć się w profesjonalnej szkole groomingu. Zobacz jak wygląda poprawnie ostrzyżony pies, kliknij w link - psi fryzjer galeria.

 

3. Obcinanie pazurów

Przycinanie pazurków bywa uciążliwe dla właścicieli, a źle wykonane jest bolesne dla pieska. Właściciele czworonogów nierzadko skracają pazurki nieodpowiednio, za krótko co wywołuje ból. Wskutek tego właściciele nieraz obawiają się przycinać pazury ze względu możliwość skaleczenia i sprawienia bólu swojemu psu. W zależności od tempa przyrostu pazurów, powinny być one odpowiednio często skracane.

 

4. Kąpiele

Często kąpiel psa oznacza kłopot dla opiekuna i kojarzy się z pierzchającym po mieszkaniu mokrym psem. Kąpiel nie musi wyglądać w taki sposób, jeżeli pies potrafi do tego przywyknąć. Musisz dowiedzieć się jak należycie kąpać psa i gromadzić odpowiednie doświadczenie jak to robić, można również odwiedzić psiego fryzjera. Większość psiaków powinno się kąpać co miesiąc, lecz kąpiel nawet raz w tygodniu nie jest uważana za szkodliwą.

 

5. Higiena uszu

Małżowiny uszne psa mogą być schronieniem dla bakterii i drożdży, jeżeli nie są czyszczone regularnie. Niektóre psy mogą całe swoje życie nie mieć problemów z uszami. Wiele psów ma przewlekłą chorobę ucha i wymagają regularnej oraz częstej higieny. Schorzenia uszne w wielu przypadkach mogą być uwarunkowane genetycznie. Psy z oklapłymi uszami i długą sierścią mają skłonność do infekcji uszu, gdyż kanaliki uszne nie posiadają adekwatnej wentylacji.

o Autorze

Nazywam się Małgorzata Lissewska z zawodu jestem groomerem i prowadzę własny salon pielęgnacji psów w Toruniu.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader