Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Urządzanie łazienki

autor: Ewa K. | artykuł do pobrania

zamieszczono: 07.05.2015 11:07, przeczytano razy: 466, słów: 410


O remoncie i odnowieniu łazienki marzy większość z nas. Stare popękane kafelki, ubita umywalka, wanna z kamieniem, zacinająca się spłuczka. Jeśli dysponujecie kwotą co najmniej 10 tysięcy złotych, możecie pokusić się o gruntowne zmiany w tym temacie.


W telewizji, internecie i specjalistycznych magazynach wnętrzarskich mnóstwo jest metamorfoz poszczególnych wnętrz, w tym łazienek. Łatwo więc znaleźć dla siebie jakąś inspirację, w jakim stylu i kierunku chcielibyśmy pójść. Czy postawimy na ponadczasową klasykę, awangardowe wykończenie, styl minimalistyczny, a może retro? Możliwości jest nieskończenie wiele, a wybór materiałów ogromny. Znalezienie właściwych materiałów i innych niezbędnych elementów wyposażenia łazienki nie powinno sprawić żadnego problemu. Jeśli zaś chodzi o ekipę remontową, warto popytać znajomych i rodzinę, i znaleźć sprawdzonego fachowca z polecenia. Ryzyko korzystania z usług nieznanych ludzi jest duże, bo niestety na rynku działa wielu domorosłych kafelkarzy, których efekty pracy są nie do zaakceptowania.

Najważniejszym elementem określającym styl i charakter łazienki jest materiał wykończeniowy na ściany i podłogę. Dzisiaj zdecydowanie najpopularniejsze są płytki ceramiczne, występujące w różnych odmianach i gatunkach, m.in. glazurze czy gresie. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim ogromnej praktyczności – bardzo łatwo utrzymać je w czystości, nie wymagają jakichś specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych i są bardzo trwałe. Oprócz tego płytki ceramiczne mają także bardzo dekoracyjny charakter. Na rynku można znaleźć bardzo różnorodny wzorniczo, kolorystycznie i rozmiarowo asortyment.

Mamy więc płytki z motywami geometrycznymi, roślinnymi, abstrakcyjnymi, zwierzęcymi, motywami miast itd. Możliwe jest nawet zamówienie płytek z własną grafiką – ulubionym pejzażem, postacią popkultury czy własnym zdjęciem – ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Dodatkowo możemy także skorzystać z profesjonalizmu firm zajmujących się przycinaniem płytek na wymiar, a także fantazyjnym wycinaniem dowolnych kształtów. Płytki można przyciąć pod kątem 45 stopni, by po złożeniu uzyskać kąt prosty i uniknąć konieczności stosowania wykańczających listewek z plastiku czy metalu. Można je również rektyfikować, czyli przyciąć na identyczny wymiar, aby móc zminimalizować szerokość fugi, co daje bardzo ekskluzywny efekt. Z dowolnej płytki można stworzyć na przykład mozaikę lub wyciąć oryginalny wzór. Wszystko zależy od naszych pomysłów i inwencji. Łazienka nie musi być miejscem tylko praktycznym i łatwym do czyszczenia, można pokusić się o stworzenie wyjątkowego wnętrza, które będzie odróżniało się od beżowo-brązowego standardu, obecnego w polskich domach.

o Autorze

Ewa Kościelniakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader