Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Dom-i-ogrod » Wnetrza » Fototapety, czyli na co trzeba uważać przy zakupie

Fototapety, czyli na co trzeba uważać przy zakupie

autor: fotowolf | artykuł do pobrania

zamieszczono: 05.04.2009 14:45, przeczytano razy: 2890, słów: 284


Kilka praktycznych porad jak wykorzystać fototapety do dekoracji wnętrz, szafy czy drzwi. Czym kierować się przy wyborze fototapet.


Zastosowanie fototapet jako znaczącego elementu dekoracji wnętrza to oprócz zaskakującego efektu wizualnego ma również wymiar praktyczny. Na stronie fotowolf.pl prezentujemy przykłady samoprzylepnych fototapet na drzwi, które nie tylko zmieniają wystrój wnętrza, ale także rozwiązują problem wymiany drzwi na nowe – pamiętajcie - zakup fototapety bez wysokiej jakości laminatu to wyrzucone pieniądze w błoto.


Innym sprawdzonym zabiegiem dekoracyjnym jest wykorzystanie fototapet na frontach meblowych. Szczególnie polecamy fototapety na drzwiach przesuwnych dużej szafy ubraniowej typu komandor. Warto pamiętać, że jeśli decydujemy się naklejać wydruki na fronty nowej szafy, nie ma sensu kupować drogich materiałów – w zupełności wystarczą zwykłe białe płyty meblowe jako podłoże pod fototapetę


Na koniec klasyczne i najbardziej popularne - fototapety na ścianach, czyli te, które wielu z nas kojarzy z latami PRL-u: „zachód słońca z palmą w tle”. Na szczęście nie jesteśmy już skazani na kilka masowo produkowanych projektów i możemy dostosować tematykę, wielkość, kolor do naszego mieszkania i przede wszystkim do naszych indywidualnych oczekiwań - zobacz
Fototapety można podzielić na dwa rodzaje ze względu na rodzaj powierzchni, na którą są przygotowywane:

  • Fototapety na ścianę (naklejane na klej do tapet) wykonywane są ze specjalnego syntetycznego papieru, wzmocnionego i pokrytego laminatem, dzięki czemu fototapety są odporne na zniszczenie i można zmywać je wodą i lekkimi detergentami.
  • Fototapety samoprzylepne, drukowane na specjalnej folii, również pokryte laminatem, zmywalne wodą i lekkimi detergentami. Ten typ fototapet szczególnie dobrze nadaje się do naklejania na fronty meblowe i drzwi.

autor: www.fotowolf.pl

o Autorze

Specjalizujemy się  od pięciu lat w projektowaniu wnętrz z wykorzystaniem fototapet, realek (rodzaj naklejek) według własnych projektów i ze zdjęć klientów; istnieje możliwość zlecenia nam pełnego zakresu usług wraz z montażem. Proponujemy również konsultacje kolorystyczne oraz nasz ulubiony temat działań - pokoje dla dzieci i młodzieży - http://www.pokojedladzieci.pl Nasza oferta skierowana jest do klientów indywidualnych i do firm. Projekty wykonuje Magda Borowiak - Wróblewska -  architekt wnętrz,  współprowadząca przez 4  lata z Sylwią Michalską-Pakieła program „Dekoratornia” w tv4.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader