Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Dom-i-ogrod » Ogrod » Zastosowanie wstążek do kwiatów

Zastosowanie wstążek do kwiatów

autor: adamek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 01.10.2014 12:01, przeczytano razy: 510, słów: 413


Ozdabianie świata to jeden z przywilejów człowieka – pięknie zdobione kwiaty pozwalają na tworzenie doskonałych kompozycji, które dla odmiany mogą przyozdobić każdą okazję.


Kwiaty dziś dajemy nie tylko z okazji urodzin czy imienin, ale również jako prezent ślubny, upominek na nowe mieszkanie czy z wielu innych okazji. Na różne okazje używamy różnych kwiatów i kompozycji. Żadna z nich jednak nie byłaby tak ozdobna jak w przypadku zastosowania wstążek do kwiatów w celu uzupełnienia bukietu.


Rozmaite wstążki do kwiatów mogą być stworzone z różnych materiałów. Niekiedy wykorzystuje się tasiemki satynowe, innym razem organzę albo inne materiały, w tym również zwykłe wstążki z pokryciem błyszczącym. Co więcej, wstążki mogą być stworzone z naturalnych materiałów, np. juty, jak również z materiału, który jest pokryty rozmaitymi nitami, kamyczkami ozdobnymi. Niektóre wstążki mają również ozdobne wykończenia, np. plecione czy koronkowe. Wybór odpowiedniego materiału wstążki do naszej kompozycji jest sprawą kluczową i wlicza się zazwyczaj w obowiązki florystki. Trzeba jednak wiedzieć również, jakie wstążki mają zastosowanie.


Podstawowym zastosowaniem wstążek do kwiatów jest po prostu stworzenie dodatkowej ozdoby do kompozycji. Zwykle używa się zwykłej, wąskiej tasiemki do ozdobienia pojedynczego kwiatu. Tą samą wstążką można połączyć bukiet, związując go, a dodatkowo ozdabiając. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do takiej kompozycji dodać również estetyczne wykończenie z gotowej wstążki w tym samym kolorze, albo zawiązać w kokardę wstążkę ozdobną.
Zupełnie inne dekoracje stosuje się do bukietów okolicznościowych, w szczególności ślubnych. Tutaj wybiera się kolory stonowane, pasujące do konkretnych kwiatów, albo wprost przeciwnie – wstążki do kwiatów w kolorach kontrastowych, aby stworzyć ciekawą, tematyczną kompozycję. Czasami stosuje się również wstążki ze zdobieniami w postaci drobnych diamencików czy perełek, które mają dodać elegancji i lekkości bukietowi przygotowanemu na ten szczególny dla kobiety dzień.


Oczywiście, istnieją jeszcze wstążki do kwiatów, na których można wypisać odpowiednim markerem parę słów. Takie wstążki stosuje się zwykle do wiązanek pogrzebowych albo okolicznościowych, np. z okazji 50-lecia urodzin czy małżeństwa. Są one dość trwałe, można wybierać spośród kilku szerokości, dzięki czemu pasują zarówno do bardziej prostych, jak i złożonych bukietów. Dzięki dodatkowym zdobieniom tego typu wstążki nabierają dodatkowego charakteru, np. są eleganckie albo wytworne.

o Autorze

Joanna Darmin - handlowiec, florysta.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader