Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Dom-i-ogrod » Ogrod » Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

autor: kasiamango | artykuł do pobrania

zamieszczono: 13.03.2014 12:19, przeczytano razy: 2018, słów: 329


Oczyszczanie ścieków opierają swoja działalność na procesie technologicznym, który polega na usuwaniu zanieczyszczeń z wody. Ze względu na rosnący deficyt wody jest to niezwykle ważny element troski o przyszłość planety.


Inwestycja w przydomową oczyszczalnie ścieków ma sens w małych miejscowościach oraz gminach, które nie posiadają zbiorowych oczyszczalni. Dzięki niej inwestor nie musi zatrudniać specjalistycznej firmy zajmującej się wywozem nieczystości. Z biegiem czasu koszt budowy się zwraca oraz jest to wygodniejsze rozwiązanie, niż płacenie za usługę zewnętrzną. Ponadto zielone oczyszczalnie ścieków wykorzystują w procesie oczyszczania światło słoneczne oraz ciepło geotermalne. Wpływa to korzystnie na wzrost roślin wokół oczyszczalni. Wszystko za sprawą związków azotu i fosforu, które znajdują się w oczyszczonej wodzie. Taką wodę smiało można wykorzystywać  do podlewania ogródka, oczek wodnych czy do oprysków.

 

Po co oczyszczać ścieki?

Nielegalne wywożenie nieczystości płynnych grozi kara finansową. Jeśli mieszkaniec nie jest przyłączony do sieci kanalizacyjnej to w jego interesie jest zatroszczenie się o odprowadzenie ścieków. Może to zrobić na dwa sposoby: kupując usługi firmy transportującej ścieki do oczyszczali zbiorczej bądź budując przydomową oczyszczalnie. Opcja, która zostanie wybrana w dużej mierze zależy od ekologicznej świadomości. Najgorszym rozwiązaniem jest samodzielne pozbywanie się nieczystości na polach uprawnych bądź nieużytkach. Grozi to zatruciem czystych wód powierzchniowych i gruntowych. W konsekwencji prowadzi to zachwiania homeostazy środowiska, a proces przywracania równowagi może trwać latami. Należy pamiętać, że każdy rodzaj ścieku jest potencjalnie niebezpieczny.

 

Świadomy obywatel

Świadomy obywatel wie, że życie w zgodzie z naturalnym środowiskiem i poszanowanie słusznych zasad ekologicznych jest bardzo ważne dla przyszłości planety. Optymalne środowisko do rozwoju życia powinno być wolne od zanieczyszczeń, w tym ścieków. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest dobrym rozwiązaniem problemu, na pytanie jak oprowadzać ścieki. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów przydomowych oczyszczalni ścieków. Decyzja co do wyboru rodzaju oczyszczalni zależy od zasobów portfela inwestora oraz ograniczeń prawnych i budowlanych.

 

o Autorze

  Kasia Mango, serwisant Ekopan.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader