Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Dom-i-ogrod » Ogrod » Ogród w sam raz dla Ciebie

Ogród w sam raz dla Ciebie

autor: pawmar | artykuł do pobrania

zamieszczono: 10.06.2015 22:19, przeczytano razy: 525, słów: 370


Kto z  nas nie marzy o własnych, zielonych czterech kątach? Bo tym właśnie jest przydomowy ogród, ma on kusić swym pięknem, urokiem i wyjątkowością. 


To w nim mamy mieć możliwość zaszycia się i ukrycia przed całym światem, po ciężkim dniu. Ogród ma być też miejscem spotkań rodzinnych, rekreacji i relaksu. Piękny ogród może mieć każdy!

Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie na piękny ogród może pozwolić sobie spora część z nas, a nie tylko - jak to było 300 lat temu - bardzo wąska elita. Można powiedzieć, że piękny ogród jest czymś elitarnym i niezwykłym. W sposób szczególny scala wygląd domu z otoczeniem, dodaje mu urokliwości i domowego ciepła. Kto zatem nie chciałby mieć przydomowego ogrodu, w którym chciałby spędzać czas?

Projektowanie ogrodu to nie prosta sprawa

Można się domyślać, że dobie internetu i dostępności programów do projektowania wnętrz czy ogrodów będziemy w stanie sami zaprojektować wymarzony ogród. Okazuje się, że nie jest to takie proste, gdyż nie mając wiedzy fachowej łatwo zapomnieć o kilku zasadniczych kwestiach. Przede wszystkim należy dopasować rośliny do warunków glebowych oraz wodnych, odpowiednio rozmieścić architekturę ogrodową. Pewnych kwestii po prostu nie przeskoczymy sami i w większości przypadków potrzebujemy pomocy specjalisty. Dlaczego zatem nie skorzystać z pomocy i doradztwa osób, które wiedzą jak projektować i zakładać ogrody?

Co po projekcie?

Porządna i profesjonalna firma powinna szybko uporać się z pojektem, oczywiście uzwględniając nasze oczekiwania i wybijając z głowy głupie pomysły. Musimy pamiętać, że to co dla nas jest niezbędne, fachowym okiem wcale takie być nie musi. "Zafiksowanie się" kolokwialnie mówiąc może dosięgnąć każdego zapaleńca swojego ogrodu, a przecież nie o to chodzi. Ogród ma być funkcjonany i przede wszystkim funkcjonalny. Po zaakceptowanym projekcie zwykle przychodzi pora na tzw. zakładanie ogrodu, czyli jego wykonanie. Wiadomym jest, że widok rozkopanej ziemi przeraża i zastanawia - co z tego wyjdzie? Spokojnie i cierpliwości, ten etap tylko po początkowym przerażeniu uświadomi nas, że oto właśnie, na naszych oczach powstaje wspaniały ogród.

o Autorze

Artykuł napisał Paweł Bartoń ogrody-krawiec.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader