Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Dom-i-ogrod » Ogrod » Do czego służą nam odśnieżarki

Do czego służą nam odśnieżarki

autor: adamek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 08.10.2014 13:45, przeczytano razy: 414, słów: 421


Odśnieżanie posesji nie należy do najprzyjemniejszych prac porządkowych zwłaszcza, jeśli opady śniegu są intensywne i częste. Dlatego na rynku coraz powszechniejsze stają się odśnieżarki, które pomagają nam w skutecznym, pozbywaniu się śniegu bez większych problemów. 


Zazwyczaj największym powodzeniem cieszą się wtedy, gdy zaczyna padać śnieg.  Wcześniej wiele osób myśli, że zima nie będzie tak dokuczliwa i dlatego nie będzie konieczności usuwania śniegu.  Urządzenia tego typu idealne sprawdzają się przede wszystkim na bardzo dużych powierzchniach, gdzie ręczne odśnieżanie jest niezwykle mozolne. Bywa, że padający śnieg powoduje, iż zanim skończy się odśnieżanie całego terenu, w miejscu gdzie się rozpoczynało znów jest dość spora warstwa białego puchu.

Najbardziej popularne obecnie są odśnieżarki spalinowe. Mogą one mieć bardzo różnorodną wielkość, najważniejsza jednak zazwyczaj jest przede wszystkim szerokość robocza urządzenia.  Węższe idealnie nadają się do odśnieżania chodników. Te urządzenia zazwyczaj mają ramię, które wyrzuca śnieg dość daleko poza urządzenie. Jeżeli zamierzamy kupić taki sprzęt, na pewno dobrze jest sprawdzić, czy to ramię może być przekładane na obie strony. Wówczas nie ma dla nas znaczenia, z której strony możemy gromadzić śnieg, zawsze bowiem możemy zmienić jego położenie.  Takie odśnieżarki prowadzi się przed sobą, nadając ręcznie kierunek odśnieżania. Jeżeli jednak potrzebujemy urządzenia o znacznie lepszych parametrach i przede wszystkim większej sile, dobrym pomysłem mogą być odśnieżarki, które przypominają traktorki.

Ich obsługa nie jest trudna, zazwyczaj wyposażone są w kierownicę, przy pomocy której możemy nią kierować. Mają także znacznie dłuższe ramię, przy pomocy którego odprowadza się śnieg, dzięki czemu można to zrobić na znacznie dalsze odległości. Dlatego ten typ odśnieżarek jest idealny do tego  aby przy ich pomocy pozbyć się białego puchu na przykład z parkingów czy ulic lub innych, dużych powierzchni.  Obecnie jeżeli ktoś nie dysponuje takim urządzeniem i jego zakup nie jest dla niego opłacalny, bez problemu może skorzystać z oferty wypożyczalni. Oferują one bez problemu możliwość wynajmu tego typu urządzeń na określony czas. Można także jeżeli ktoś samodzielnie nie ma czasu na wykonanie tego typu prac, wynająć firmę, która dysponując profesjonalnymi odśnieżarkami jest w stanie w krótkim  czasie wykonać usługę odśnieżenia wskazanego przez nas terenu.  Obecnie ze względu na coraz większą ilość takich firm na rynku, ceny tego typu usług stają się coraz bardziej przystępne. 

o Autorze

Andrzej Zielonkapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader