Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Ogród
Na co zwracać uwagę wybierając hamak ogrodowy?

Piękna pogoda sprawia, że coraz częściej odwiedzamy ogród. Ma to również wpływ na to, że jesteśmy skłonni do poniesienia pewnych kosztów, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić tę przestrzeń. Wśród wielu rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę w tym kontekście jest hamak ogrodowy.


Jak spełnić marzenie o własnym domku letniskowym?

Własny domek letniskowy to spora wygoda. Można tutaj spędzić weekend czy urlop. Poza tym taka nieruchomość to również dobra inwestycja – w przyszłości można ją sprzedać z zyskiem bądź też wynajmować w okresie, gdy nikt z niej nie korzysta.


Przydomowa szklarnia – plusy i minusy

Przydomowa szklarnia to doskonały sposób na zapewnienie niektórym gatunkom roślin sprzyjających warunków rozwoju. Dzięki temu częściej niż przy tradycyjnej uprawie można się cieszyć dorodnymi plonami.


Nowoczesne domki narzędziowe do każdego ogrodu

Ogród jest miejscem wymagającym prowadzenia na bieżąco prac porządkowo-pielęgnacyjnych. W zależności od pory roku są one mniej lub bardziej intensywne, niemniej jednak na zaniedbania w tym zakresie nie można sobie pozwolić.Zakładanie trawnika - przygotowanie podłoża i wysiew

Zakładanie trawnika mogłoby się wydawać łatwą i przyjemną czynnością, jednak jest kilka istotnych rzeczy na które warto zwrócić uwagę. Jak przygotować podłoże, kiedy wysiewać trawę, ile trzeba czekać na wschód trawnika?


Oświetlenie w ogrodzie

Już na etapie projektowania ogrodu powinniśmy pamiętać o jego oświetleniu. Światło, tuż po zmroku daje nam poczucie bezpieczeństwa, zapewnia komfortowy wypoczynek, wpływa na estetykę ogrodu i nasze samopoczucie.


Ogród w zabudowie szeregowej - jak go urządzić?

Zaprojektowanie ogrodu nie jest sprawą prostą, dlatego też lepiej zlecić to architektowi krajobrazu. Najlepszym momentem na projektowanie przestrzeni zielonej na posesji jest już etap budowy domu. 


Drożność rynien

Zadaszenie domu nie ma obowiązku posiadać orynnowania, ale rynny stanowią osłonę dla fasad budynków, przestrzeni wokół nch oraz... bezpieczeństwa lokatorów.


Jak ochronić krzewy przed zimą

Listopadową lub najpóźniej grudniową porą robimy ostatnie prace w ogrodnictwie i szykujemy krzewy do pory zimowej. Bardzo przydatna okaże się w tych pracach agrowłóknina jako materiał do osłony roślin przed negatywnym wpływem zimy.


Projektowanie ogrodu od podstaw

Zaprojektowanie ogrodu wokół domu powinno przebiegać już na etapie nawet wyboru domu oraz działki. Prawda jednak wygląda jednak trochę innaczej. Otóż za aranżacje ogrodu bierzemy się zazwyczaj dopiero po skończeniu całości prac budowlanych.


Sposób na zagospodarowanie ogrodu

Altana ogrodowa to ważny element ogrodowej przestrzeni. Służy ona jako miejsce do wypoczynku, korzysta z niego cała rodzina. Decydując się na ów zakup, możemy wybierać z bogatej i urozmaiconej oferty handlowej.


Plastikowe domki ogrodowe

Posiadanie przydomowego ogrodu ma związek m. in. z koniecznością przeprowadzania w nim pewnych czynności, do których potrzebujemy odpowiednich narzędzi i urządzeń.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader