Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Sprawdzone metody spawania

autor: adamek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 26.09.2014 8:28, przeczytano razy: 531, słów: 409


Spawanie jest niezwykle trudną sztuką. Dostępnych jest co najmniej kilka metod i w każdej z nich przyszły spawacz może doskonalić swoje umiejętności. Zdecydowanie korzystanie z metody spawania tig jest jedną z najbardziej uniwersalnych metod.


Metoda tig jest najbardziej dostępna i być może właśnie dlatego tak wielu fachowców właśnie na ten sposób spawania się decyduje. Polega on na spawaniu za pomocą elektrody wykonanej z wolframu w osłonie odpowiednio dobranych gazów, które są obojętne dla spawanych powierzchni.

Spawanie tig właśnie za uniwersalność i dokładność jest uznane przez wielu fachowców z tej dziedziny za jedną z lepszych metod. Spawanie metodami tig jest niezwykle korzystne również dlatego, że wykonamy tym sposobem swoją pracę niezwykle perfekcyjnie. To właśnie jedna z tych cech, za które jest to metoda bardzo lubiana. Co istotne w tej metodzie spawania nie jest potrzebny materiał dodatkowy, a dla wielu spawaczy i przy wielu zleceniach to właśnie jest niezwykle istotne. Dlatego właśnie często duże firmy na spawanie tymi metodami się decydują. Spawanie tig to rozwiązanie idealne właśnie w przemyśle, ale równie doskonale sprawdzi się w domowych warunkach, kiedy po prostu chcemy zespolić ze sobą kilka elementów. Metoda ta sprawia również, że jesteśmy w stanie być niesamowicie dokładni i materiał pozostaje względnie gładki.

Koszt wykonywania takich spawów jest porównywalny z innymi metodami, dlatego też nie będzie większego problemu z tym, by korzystać z tej metody również w warunkach domowych, oczywiście o ile posiadamy odpowiednie umiejętności do spawania tig i odpowiednią spawarkę w naszym domowym warsztacie. Spawanie tymi metodami jest chętnie wybierane również przez domowych specjalistów, którzy po prostu lubią spawać lub też na domowe potrzeby wykonują rozmaite zespolenia materiałów. Ważnym faktem jest to, że spawanie tig pozwala nam połączyć ze sobą praktycznie dowolne stopy i korzystanie z tej metody właśnie dlatego jest tak mocno uniwersalne.

Wybierając metodę spawania musimy mieć na uwadze między innymi koszty w jakich się zamkniemy wykonując takie spawy w sposób hurtowy. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być spawanie tig. To metoda oszczędna, bowiem nie potrzeba nam używania dodatkowego materiału, a co za tym idzie nasze koszty maleją. Wykorzystanie elektrod wolframowych ma również spore plusy. Przede wszystkim zyskamy na jakości naszych spawów, dokładności wykonania zespolenia, oraz jakości pracy końcowej. To tylko część zalet tej metody, przez które jest to metoda niezwykle często wybierana.

 

o Autorze

Hubert Wankor - niedoszły polimat, prawie inżynier.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader