Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Dom-i-ogrod » Majsterkowanie » Czy warto używać drewna na parkiecie

Czy warto używać drewna na parkiecie

autor: Sebastianek | artykuł do pobrania

zamieszczono: 24.04.2014 12:24, przeczytano razy: 479, słów: 383


Przy układaniu posadzki na tarasie czy balkonie naszego domu często mamy dylemat co wybrać na podłoże. Mamy wybór między kamieniem, betonem czy też drewnem. Ta ostatnia opcja wydaje się szczególnie kusząca biorąc pod uwagę wygląd i trudność układania.


Aby dobrać dobre drewno tarasowe na pokrycie posadzki oraz ścian, należy kierować się nie tylko względami designu – kształtem, kolorem i lśnieniem desek, a na początek jego historią oraz właściwym przeznaczeniem. Zapytaj dokładnie przedstawiciela handlowego o to, z którego gatunku drewna sprawione są poszczególne kategorie desek. Wśród bardzo popularnych i nowych gatunków drzewa egzotycznego warto wymienić chociażby tak popularne jak:

  • bambus
  • mukulungu
  • bangkirai
  • denya

Z europejskich i północnych rejonów bardzo popularnymi typami są z kolei:

  • modrzew europejski
  • modrzew syberyjski
  • sosna
  • świerk skandynawski

Te drugie typy cechuje wyjątkowa wytrzymałość podczas gdy pierwsze są bardziej barwne i giętkie.

 

To właśnie pozwoli dać Ci oczywiste obeznanie co do formy renowacji i właściwych atutów tego modelu drewna.
Tarasy wykonywane z drewna są najpopularniejszym rodzajem jaki jest wykorzystywany w Polsce. Wcale nie znaczy to jednak, że decydując się na podłogę drewnianą tracimy na unikalności. Biorąc pod uwagę różnorodność materiałów jakie mamy dostępne wpadnięcie w rutynę jest niemalże niemożliwe. Do remontowania tarasów wykorzystuje się zarówno drewno ogrodowe z drew rodzimych, jak również zwrotnikowych. Te drugie podłoża drzewne są bez wątpienia bardziej kosztowne, przez wzgląd na przymus ich sprowadzania, lecz również wyraźnie , i co tu kryć – piękne. Drzewo egzotyczne najczęściej miewa dokładniejsze stężenie barwy, bywa silniejsze oraz bardziej giętkie. Na szczęście polscy inżynierowie świetnie potrafią dopasować każde typy drzewa do dyspozycji zewnętrznych. Dzięki specjalnym pastom, środkom zabezpieczającym i ratującym przed wszelakimi elementami nie masz powodów obawiać się ani ogromnych deszczy, ani szronu, ani upału, jakie próbowałyby zaszkodzić Pańskiemu parkietowi. Drewno podłogowe używane w Polsce dzięki wsparciu doświadczonych fachowców jest wspaniale przystosowane do naszych warunków, a nie tylko odporne na bardzo szkodliwe promieniowanie UV, lecz także na mrozy oraz silne opady deszczu.

Wszelkie te warunki potrafią bardzo źle emanować na barwę i jakość drewna, więc potrzebuje ono specjalistycznego użytkowania nim zostanie zamocowane na parkiecie Twojego pięknego tarasu, a Wy będziecie mogli cieszyć się wspaniałym parkietem o każdej porze roku.

o Autorze

Sebastian Drabykpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader