Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Dom-i-ogrod » Centrum czy okolice. Jakie mieszkania kupują Polacy

Centrum czy okolice. Jakie mieszkania kupują Polacy

autor: mf | artykuł do pobrania

zamieszczono: 03.11.2014 13:32, przeczytano razy: 461, słów: 435


Decyzja o zakupie własnego mieszkania jest jedną z ważniejszych jakie podejmujemy w ciągu życia. Wybór rynku wtórnego lub pierwotnego, metraż oraz lokalizacja mieszkania to jedne z najważniejszych kryteriów jakimi kierujemy się podczas szukania własnego M.


Poszukiwania wymarzonego mieszkania powinniśmy rozpocząć od określenia lokalizacji. Zdefiniujmy obszar poszukiwania w zależności od naszych potrzeb oraz oczekiwań. Mieszkanie w centrum wiążę się niewątpliwie z dostępem do bogatej infrastruktury oraz dogodnej komunikacji. Mieszkanie na obrzeżach dużych miast równoznaczne jest z dłuższym dojazdem do pracy, który natomiast rekompensuje większa ilość zieleni oraz cisza w okolicy. Jak pokazał zeszłoroczny raport GUS, Polacy coraz częściej wybierają mieszkania znajdujące się na terenach podmiejskich.

Niewątpliwym atutem inwestycji znajdujących się poza większymi miastami jest ich cena. I tak na przykład szacuje się, że cena metra kwadratowego mieszkania zlokalizowanego jedynie kilkanaście kilometrów od Warszawy jest niższa aż o 5 tysięcy złotych od tego mieszczącego się w centrum stolicy. Nic więc dziwnego, że Polacy na mieszkanie docelowe coraz częściej wybierają obrzeża dużych miast. „Nasze inwestycje zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie Warszawy, między innymi w Sulejówku czy Brwinowie cieszą się dużym zainteresowaniem a szczególnie wśród młodych rodzin, które decydują się na zakup swojego pierwszego, własnego M. Niewątpliwie konkurencyjna cena oraz dobra komunikacja ze stolicą umożliwiają wielu osobą niedysponującym dużym budżetem na zakup mieszkania. I tak np. na naszym Osiedlu „Sportowa” zlokalizowanym w Brwinowie (niespełna 30 minut od Warszawy) cena metra kwadratowego zaczyna się już od 3 600 tysięcy złotych. Do tego Klientom gwarantujemy dogodną lokalizację, zieleń, ciszę i spokój” - mówi Łukasz Majcher, Kierownik Działu Sprzedaży Włodarzewska Development.

Na mieszkanie nie zlokalizowane bezpośrednio w centrum w większości decydują się rodziny z małymi dzieci bądź osoby bliskie emerytury. Ta grupa ceni sobie ciszę oraz spokój, a przeprowadzka jest dla nich pewnego rodzaju ucieczką od zgiełku wielkiego miasta. Młodzi ludzie, szczególnie single na progu kariery zawodowej, chcąc mieszkać w dużych miastach, stawiają na dzielnice dobrze skomunikowane z centrum miast, ale zdecydowanie tańsze niż ceny nieruchomości w śródmieściu. „Szczególnie młodym ludziom, którzy poszukują swojego własnego M zależy na tym by móc szybko i sprawnie przemieścić się do centrum miasta, gdzie mieszczą się siedziby wielu korporacji oraz przyziemne atrakcje jak centra handlowe czy centra rozrywki. Widzimy to wyraźnie w kontekście jednej z naszym inwestycji zlokalizowanej w sercu Ursynowa, nieopodal stacji metra Stokłosy. Metro w stolicy to dla wielu Klientów wyznacznik  atrakcyjności inwestycji.” – dodaje Łukasz Majcher, Kierownik Działu Sprzedaży Włodarzewska Development.

o Autorze

Aleksandra Korzeniowskapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader