Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:Dom i ogródDomowa tarcza ochronna przed słońcem

Pogoda zaczęła nas rozpieszczać i – „Słońce świeci nad nami” – jak śpiewał zespół „Sami”. W rytm słów tej piosenki żegnamy na dobre zimną porę roku i z niecierpliwością oczekujemy wysokich temperatur.


Ogrodzenia: historia, rodzaje, zastosowanie

Nie bez powodu ludzie od lat odgradzali swoje posesje – dotyczyło to zarówno zamków jak i zwykłych wiejskich chat. Właśnie w ten prosty sposób bronili swojego dobytku, ale także wytaczali granice prywatności.Stolarka zaawansowana technologicznie

Czasy, gdy byliśmy skazani na eksploatację nieszczelnych okien lub wymagających użycia dużej siły, z trudem domykających się drzwi, odchodzą w niepamięć.


Czyszczenie nagrobka - porady

Sprzątamy dom, mieszkanie, ogród... To należy do naszych codziennych, niechcianych obowiązków. Jeśli je pominiemy to życie w brudnym otoczeniu nie będzie zbyt przyjemne, a nagromadzony kurz utrudni późniejsze porządki. Podobnie jest z opieką nad grobami naszych bliskich.


Fakty i mity o myciu okien

Mycie okien to chyba jedna z najbardziej znienawidzonych prac domowych. Jest to wręcz syzyfowa praca - walka ze smugami nigdy się nie kończy. Kiedy już wydaje się nam, że cała szyba jest czysta i bez skazy, nagle okazuje się, że w promieniach słońca ujawniają się nowe "mazy"...


Jak urządzić wnętrze w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski, jako kwintesencja natury i piękna, jest idealny do wnętrz, do których chcemy wprowadzić sielski charakter i przywołać klimat domów z południa Francji. Jakimi prawami się rządzi i jak dobrać kolorystykę, meble i dodatki, aby odpowiadały stylowi prowansalskiemu?Rodzaje i przeznaczenie okapów

Okap to jedno z podstawowych urządzeń, jakie powinno się znaleźć w każdej kuchni. Jednak z racji mnogość różnorodnych modeli, jakie są na rynku dostępne, niejednokrotnie niełatwo jest samemu zdecydować, który z nich sprawdzi się w danym przypadku najlepiej.


Żaluzje, rolety czy plisy – co wybrać?

Nowoczesne systemy przesłon okiennych to wiele nowych możliwości, zwłaszcza w kwestii swobody aranżacji wnętrz. Każdy z systemów takich jak: żaluzje, rolety czy plisy, ma swoich zwolenników i przeciwników.


Nowoczesna konserwacja

Współczesne budownictwo nie ma wiele wspólnego z tym, które istniało kilkadziesiąt lat temu. Choć nie trudno spotkać budynki mające ponad sto lat, to jednak ich konserwacja wymaga sporo wysiłku i inwestycji. 


Krótki poradnik o plamach

Brudne meble to częsty problem dbających o porządek gospodyń domowych. Pewne zabrudzenia mogą wydawać się niemożliwe nie do usunięcia, ale nie zawsze jest to prawdą. Istnieją bowiem na to pewne skuteczne sposoby...


Centrum czy okolice. Jakie mieszkania kupują Polacy

Decyzja o zakupie własnego mieszkania jest jedną z ważniejszych jakie podejmujemy w ciągu życia. Wybór rynku wtórnego lub pierwotnego, metraż oraz lokalizacja mieszkania to jedne z najważniejszych kryteriów jakimi kierujemy się podczas szukania własnego M.


Kiedy zamówić ogrodzenie do domu?

Każdy dom, jeśli jest zbudowany w mieście wśród innych zabudowań, wymaga ogrodzenia. Jest to niezbędny element zamykający posesję, stanowiący dopełnienie budynku pod względem estetyki, a także bezpieczeństwa.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader