Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ciekawostki » Top 6 najdziwniejszych hoteli na świecie

Top 6 najdziwniejszych hoteli na świecie

autor: malaala | artykuł do pobrania

zamieszczono: 15.05.2015 11:09, przeczytano razy: 705, słów: 416


Hotel większości osób kojarzy się z wygodnym obiektem, w którym można wypocząć i korzystać z różnych udogodnień czy atrakcji. Wygodny,  nie musi jednak znaczyć nudny.


Są takie hotele, które w niczym nie przypominają tych obiektów, a pobyt w nich bywa ekstremalnym przeżyciem. Oto kilka takich najdziwniejszych obiektów na świecie.

1. W Holandii powstał jeden z najbardziej nietypowych hoteli – hotel w więzieniu. Ten luksusowy hotel został umieszczony w jednym z najsurowszych więzień. Poszczególne cele zostały przekształcone w pokoje do wynajęcia – co ciekawe, dostępne są pokoje o różnym standardzie. Są to jednak pokoje wygodne i wyposażone w określone udogodnienia, takie jak klimatyzacja, wi-fi czy sprzęt audiowizualny.

2. W Norwegii istnieje Kirkenes Snowhotel – czyli hotel z lodu i śniegu. Hotel jest naprawdę wyjątkowy i przeznaczony jedynie dla osób, które lubią niskie temperatury. Kiedy na dworze jest około -30stopni, w hotelu panuje temperatura -5. Wszystko w hotelu wykonane jest ze śniegu i lodu, ściany, podłogi, pokoje, a nawet łóżka, które wyposażone są w wygodne materace. Hotel jest bardzo wygodny, choć niezwykle specyficzny. Poza tym nie ma tutaj drzwi, a jedynie zasłony, które umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza.

3. Hotel Posejdon w wybrzeży Fidżi – pierwszy na świecie hotel umieszczony pod wodą, a dokładnie 12 metrów pod powierzchnią wody. Hotel jest niezwykle luksusowy i posiada wszystkie wygodny. Znajdują się tutaj również restauracje, bary, sklepy czy kaplica ślubna. Hotel ten ma bowiem przypominać małe miasto.

4. Jumbo Hotel w Sztokholmie, to hotel który mieści się w samolocie, a dokładniej w Boeingu 747-200. W tym niecodziennym hotelu znajduje się aż 25 pokoi, łazienki, a także kawiarnia. Pokoje są bardzo wygodne oraz wyposażone w różne dodatkowe udogodnienia, w tym choćby telewizory czy wi-fi.

5. Hotel De Vrouwe van Stavoren w Holandii. Jeden z najbardziej dziwnych hoteli na świecie, w którym pokoje zostały urządzone w dużych beczkach po winie. Każda taka beczka ma pojemność około 14tys.litrów, dzięki czemu można było w niej urządzić naprawdę wygodne, choć nietypowe pokoje. Wyposażone są one w podstawowe meble, posiadają łazienki, a także takie wygody jak telewizor czy radio.

6. Hotel Tayka de Sal znajduje się w Boliwii, na pustyni Salar de Uyuni. Jest to hotel w pełni wykonany z soli, które na tej pustyni jest naprawdę wiele. Z soli wykonany jest budynek, pokoje i wyposażenie, a są tutaj nawet solne dywany. Całość jest ogrzewana energią słoneczną. Hotel jest naprawdę niezwykłym miejscem, jednocześnie bardzo wygodnym.

 

 

o Autorze

Alicja Janak Polny Krzewpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader