Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Ciekawostki » Najpopularniejsze czekoladziarnie

Najpopularniejsze czekoladziarnie

autor: DarthLemon | artykuł do pobrania

zamieszczono: 03.12.2014 12:00, przeczytano razy: 491, słów: 412


Czekoladziarnie i pijalnie czekolady to obowiązkowe punkty na mapach prawdziwych miłośników tego przysmaku - dzisiaj przybliżę Wam historię kilku z nich.


Gdzie kupujemy najczęściej czekolady? Część z czytelników może odpowiedzieć, że w markecie podczas okazyjnych zakupów innych produktów. Tymczasem na całym świecie możemy znaleźć popularne czekoladziarnie, w których możemy nie tylko kupić czekoladowe wyroby wysokiej jakości, ale również na miejscu skosztować pysznej słodkości w różnych formach. Niestety nie czeka nas fascynująca i fantastyczna wycieczka niczym z filmu Tima Burtona „Charlie w fabryce czekolady”, ale na pewno możemy miło i smacznie spędzić czas w aromatycznej kawiarence.

Popularne polskie czekoladziarnie

Najstarsza marka czekolady w Polsce to E. Wedel, mająca swoje początki jeszcze w latach 50. XIX wieku, kiedy to Karol Wedel założył swoją pierwszą cukiernię w Warszawie. W 1894 roku syn Karola Wedla przeniósł sklep ojca z ulicy Miodowej na ulicę Szpitalną, gdzie dzisiaj mieści się Pijalnia Czekolady E. Wedel „Staroświecki sklep”. Kolejne pijalnie czekolady powstawały od 2004 roku. Obecnie mamy 20 eleganckich i profesjonalnych lokali w 9 miastach Polski, w których można skosztować wyśmienitych, czekoladowych produktów z wyższej półki oraz zrobić zakupy – np. kupić komuś w prezencie oryginalne czekoladowe figurki lub świeże pralinki. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w Pijalniach Wedel możemy kupić Mikołaje z czekolady i zestawy słodkości – typowe dla dzieci lub prezentowe. Na stronie internetowej można znaleźć proste w wykonaniu przepisy na gorące napoje, finezyjne desery i sycące obiady na słodko.

Belgijską czekoladę, ręcznie robione pralinki i słodkie desery czekoladowe na różne okazje oferują Pijalnie Czekolady Mount Blanc. Jeżeli nie możemy się wybrać do miejscowej pijalni czekolady, możemy zrobić zakupy w sklepie internetowym, który oferuje spełnienia rozmaitych smakowych finezji.

Może w swojej miejscowości możesz się udać do wyśmienitej czekoladziarni, o której nawet nie wiesz? Często nawet małe i nieznane lokale oferują klientom produkty wysokiej jakości w dobrych cenach (w porównaniu do czekoladowych produktów w marketach, z których wiele jest jakości średniej). Może się okazać, że w lokalu istnieje możliwość stworzenia deseru dedykowanego lub unikatowego i słodkiego prezentu. Zapytaj także o możliwość urządzenia na miejscu niewielkiego towarzyskiego spotkania. Ideałem byłoby stworzenie unikalnego menu dla Twoich gości. Takie spotkanie w aromatycznej i wysublimowanej kawiarni zostałoby w pamięci na dłużej.

o Autorze

Piotr Marcinkiewiczpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader