Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Ciekawostki
Rodzaje alkomatów

Generalnie, istnieją dwa rodzaje alkomatów: sprawne oraz... do bani. Te ostatnie dostępne są w sklepach wielkopowierzchniowych, na niektórych aukcjach oraz sklepikach z gadżetami. Mimo, iż wcale nie muszą być tanie, nadają się właściwie tylko do szpanowania na imieninach u szwagra.


Mistrzostwa świata w pokazach fajerwerków

Najczęściej pokazy pirotechniczne można obserwować na nocnym niebie w ostatni dzień roku - w Sylwestra. Sztuczne ognie są nieodłącznym elementem powitania Nowego Roku i są wystrzeliwane w niebo punkt 24:00 we wszelkich szerokościach geograficznych.


Dążenie do perfekcji, czyli japońska sztuka parzenia herbaty

W kręgu kulturowym Kraju Kwitnącej Wiśni nawet zwyczajne z pozoru działania nabierają niemal mistycznych walorów. Najlepiej prześledzić to na przykładzie chanyoui, czyli ceremonii przyrządzania herbaty.


Pocztówki – krótka historia powstania.

Z pewnością każdy z nas wie czym jest kartka pocztowa, ale czy wszyscy znają fakty związane z historią jej powstania lub najbardziej zadziwiające ciekawostki?Majątek wspólny małżonków

Nie każdy jest świadomy tego, iż podczas wypowiadania sakramentalnego „tak” nie tylko przysięga się wierność, dbałość i opiekę nad drugą osobą.


Alimenty – jak to przebrnąć?

Alimentami określamy świadczenia należne od określonych członków rodziny, przyznane osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ze względu na brak możliwości samodzielnego się utrzymania.


Powstanie Warszawskie 1.08.1944

Początek sierpnia znacząco wpisał się w polską historię. 1.08.1944 r. wybuchło powstanie warszawskie. Dzięki temu, dziś możemy żyć w niepodległej Polsce.


Burzliwe dzieje Nowego Jorku

Zwany Wielkim Jabłkiem, Stolicą Świata, Miastem Które Nigdy Nie Zasypia, Nowy Jork. Frank Sinatra przekonywał, że jeśli jesteś w stanie poradzić sobie tutaj, poradzisz sobie wszędzie, a jak ten optymistyczny przekaz kształtował się z czasem?


Przesądy ślubne zawsze w modzie

Tyle ile krajów, tyle jest znanych światu zabobonów związanych ze ślubem. Niektórzy w nie wierzą, ja jednak podchodzę do większości z przymrużeniem oka.


Numerologia daty ślubu

Każdy słyszał o numerologii. Głównie tyczy się ona daty urodzenia. A czy myśleliście, że numerologia dotknie także datę najważniejszego w życiu dnia?


TOP 5 najdroższych hoteli na świecie

Chyba każdy z nas marzy lub marzył, aby spędzić noc w najbardziej luksusowym i najdroższym apartamencie hotelowym na Świecie. Na temat tych hoteli krążą prawdziwe legendy oraz historie związane z niewyobrażalnymi stawkami.


Moje wielkie polskie wesele

Bardzo często się zdarza w dzisiejszych czasach, że para stająca na ślubnym kobiercu jest różnych narodowości, a to wiąże się z różną kulturą i obyczajami. Podejmując decyzje o ślubie należy się zastanowić, gdzie ten ślub ma się odbyć, jak ma wyglądać, itp.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader