Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Zarzadzanie » Rejestratory czasu pracy - dobry sposób na zwiększenie samodyscypliny pracowników!

Rejestratory czasu pracy - dobry sposób na zwiększenie samodyscypliny pracowników!

autor: Justyna Laskowska | artykuł do pobrania

zamieszczono: 23.10.2013 12:52, przeczytano razy: 628, słów: 341


Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak zwiększyć samodyscyplinę swoich pracowników i zmotywować ich do pracy. Jest na to kilka sposobów, można np. zaproponować im premię za dobrze wykonaną pracę lub zainstalować na komputerze program do rejestracji czasu pracy.  


Co robią ludzie w godzinach pracy?

Obecnie wiele osób wykorzystuje w pracy komputery. Są one bardzo przydatne, ale mają jedną wadę. Internet kusi różnymi aplikacjami i stronami www, które rozpraszają i odciągają uwagę od pracy. Często zdarza się więc, że podwładni wchodzą na Facebooka, czytają wiadomości na portalach informacyjnych, albo grają w gry internetowe. Wszystko to odbywa się oczywiście w godzinach pracy, kiedy powinni wykonywać zupełnie inne zadania.

Rzecz jasna, można na komputerach zainstalować specjalne programy, które blokują dostęp do portali społecznościowych i różnych programów oraz aplikacji. Takie postępowanie wprowadza jednak niemiłą atmosferę w pracy, ponieważ podwładni czują, że pracodawca im nie ufa. Jakie jest więc inne rozwiązanie?

Nadzorowanie pracowników

Dobrym sposobem na zwiększenie samodyscypliny pracowników, bez używania drastycznych środków, takich jak np. blokada dostępu do niektórych stron www, jest zainstalowanie na komputerach podwładnych rejestratora czasu pracy. Obecnie na rynku dostępne są rejestratory, które działają przez internet. Pracodawca może więc w każdym momencie zobaczyć, co robią jego podwładni. Takie programy umożliwiają nawet podgląd tego, z jakich stron korzystają pracownicy. Jeżeli okaże się, że za dużo czasu spędzają na rozrywce, a za mało na pracy, wówczas można wyciągnąć z tego konsekwencje.

Rejestracja czasu pracy

Oczywiście pracodawca oprócz nadzorowania, czym zajmują się jego podwładni, może również kontrolować ich czas pracy. Świetnie nadają się do tego urządzenia RCP, które mają różne warianty dostępu, np. za pomocą odcisku palca lub karty RFID. W ten sposób można sprawdzić, o której godzinie dana osoba pojawiła się w pracy i kiedy ją opuściła. Taki system świetnie sprawdza się szczególnie w firmach, w których panuje nienormowany czas pracy.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak dokładnie wygląda rejestracja czasu pracy - zajrzyj tutaj: www.realand.pl

o Autorze

Justyna Laskowska. Uwielbia pisać na każdy temat. powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader