Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Zarzadzanie » Księgowość - nie taka straszna, jak ją malują

Księgowość - nie taka straszna, jak ją malują

autor: Kazimierz | artykuł do pobrania

zamieszczono: 19.11.2012 11:44, przeczytano razy: 727, słów: 353


Zmiany w prawie ułatwiają zakładanie własnych firm. Wciąż jednak problemem większości początkujących przedsiębiorców, jest prowadzenie księgowości. Czy konieczna jest pomoc ekspertów? Czy może bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest samodzielne księgowanie przychodów i rozchodów?


Rachunki złapane w sieć

Obecnie coraz popularniejsza staje się księgowość online. Dla niewtajemniczonych, oznacza to przeniesienie swoich rachunków i faktur do Internetu. Korzystanie ze stron m.in.: ifirma.pl, wfirma.pl czy bookkeeper.pl przypomina współpracę z biurem księgowym, z tą różnicą, że wszystko załatwiane jest online. Niektóre portale, jak Superksięgowa, biorą na siebie również wysyłanie e-deklaracji do Urzędu Skarbowego i przypominanie twoim klientom o rozliczeniu się z faktur. Dzięki temu zamiast tracić czas na stanie w kolejkach, kontrolujesz swoje finanse z zacisza swego domu lub biura. Księgowość internetowa jest bezpieczna i efektywna, ale nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Świetnie sprawdza się w przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw, natomiast średnie firmy lepiej wyjdą na współpracy z tradycyjnym biurem księgowym.

Fachowcy do wynajęcia

Outsourcing księgowości jest strategią, którą wykorzystuje wiele średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego zaletą jest możliwość korzystania z wiedzy i umiejętności specjalistów od prawa podatkowego, bez konieczności zatrudniania ich w swojej firmie. Wśród oferowanych usług jest nie tylko doradztwo podatkowe, obejmujące m.in. porady dotyczące odliczania VAT, ale również prowadzenie, obowiązkowej dla wszystkich przedsiębiorców, księgi przychodów i rozchodów, rozliczanie się z zatrudnionymi pracownikami oraz wypełnianie deklaracji do Urzędu Skarbowego. Podobną ofertę kierują do przedsiębiorców liczne biura rachunkowe. W obu przypadkach odpowiedzialność za prowadzenie księgowości przechodzi na innych, notabene profesjonalistów w tej dziedzinie. My za to nie tracimy czasu na zapoznawanie się z zawiłymi przepisami prawa podatkowego ani na wypełnianie deklaracji.

Sprawy związane z księgowością spędzają sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Szczególnie w sytuacji, gdy dopiero zaczyna on pojmować zasady wypełniania faktur i deklaracji. Na szczęście nie musimy już bać się rozliczania z fiskusem. Cała „ czarną robotę” wykonają za nas, specjalnie do tego celu powołane, firmy. A my będziemy mogli przeznaczyć zaoszczędzony czas na rozwój swojej działalności.    

o Autorze

Kazimierz Napieralski Korzystam z internetu jak wszyscy, ale jak znajdę w sieci coś ciekawego to staram się o tym napisać i podzielić z innymi.
Fan 4 kółek i nordic walkingu.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader