Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Sprzedaz » Sklepy internetowe vs tradycyjne

Sklepy internetowe vs tradycyjne

autor: Ewa K. | artykuł do pobrania

zamieszczono: 12.08.2014 8:37, przeczytano razy: 570, słów: 458


Sklepy internetowe coraz częściej wygrywają rywalizację ze sklepami stacjonarnymi. Dlaczego tak się dzieje, skąd tak duża popularność sprzedaży przez internet?


Zakupy w sklepach internetowych to duża przyjemność. Mogę w domowym zaciszu domowym, w piżamie i papilotach na głowie przejrzeć najnowszą ofertę ekskluzywnych marek oraz upolować ciekawą okazję na wyprzedażach. Podobnie uważa coraz więcej Polaków, którzy ochoczo robią zakupy w polskich, a coraz częściej także w zagranicznych sklepach internetowych. Cenimy przede wszystkim wygodę takich zakupów – nie musimy udawać się do zatłoczonych centrów handlowych i tracić w nich mnóstwo czasu – wystarczy komputer, tablet, a nawet smartfon, by zrobić zakupy z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Przez internet można kupić i sprzedać prawie wszystko – ubrania, buty, sprzęt elektroniczny, AGD, biżuterię, meble, książki, a nawet wakacje. Przy okazji w internecie możemy szybko sprawdzić opinie o danym produkcie pochodzące od innych użytkowników. W sklepie stacjonarnym jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na opinię sprzedawcy, w internecie porównujemy wiele ocen i wyciągamy swoje wnioski na tej podstawie.

Szybka zapłata przelewem internetowym – i wystarczy już tylko czekać na kuriera, który zapuka do naszych drzwi z przesyłką – czegóż chcieć więcej? Internet wymusza także większą konkurencyjność ofert, jeśli chodzi o cenę. Dodatkowo sprzedaż internetowa jest obarczona znacznie mniejszymi kosztami niż sprzedaż tradycyjna. Chodzi o koszty związane np. z czynszami w centrach handlowych, zatrudnionymi pracownikami itd.

W związku z tym sklepy internetowe mogą znacznie opuścić swoje ceny, co jest z korzyścią dla konsumentów. Do najważniejszych atutów sklepów internetowych, oprócz już wymienionej wygody zakupów, należy zróżnicowanie form płatności i odbioru towaru, tak że każdy konsument może wybrać rozwiązanie, które najlepiej mu odpowiada – np. szybki przelew internetowy, płatność przy odbiorze, tradycyjny przelew, odbiór osobisty itd.

Oczywiście zakupy w sklepach online wiążą się też z pewnym ryzykiem. Nie zawsze zamówiony towar jest zgodny z opisem czy zdjęciem, ubranie czy buty czasem mogą nie pasować. Jednak prawo zezwala nam na odesłanie nieużywanego towaru w ciągu 10 dni od zakupu. Jeśli więc coś jest nie tak z zakupionym w sklepie internetowym towarem, nie wszystko stracone – bez problemu można go zwrócić bez konsekwencji.

Sklepy online rosną w siłę, rokrocznie rosną ich przychody i ilość transakcji. Prawdziwe oblężenie przeżywają w okresie przedświątecznym, kiedy to wielu konsumentów kupuje przez internet prezenty dla swoich bliskich. Nie dość, ze można w jednym miejscu zrobić zakupy dla większej ilości osób i w ten sposób zaoszczędzić na przesyłce, to jeszcze niektóre sklepy internetowe oferują możliwość ozdobnego zapakowania towaru, jeśli jest to prezent.

 

o Autorze

Ewa Kościelniakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader