Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Sprzedaz » Mieszkanie od dewelopera

Mieszkanie od dewelopera

autor: mentos | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.08.2012 18:22, przeczytano razy: 862, słów: 408


Deweloperzy prowadzą wielkie inwestycje niemal w każdym mieście w Polsce. Tam, gdzie są ludzie, poszukujący mieszkania, są i deweloperzy gotowi te mieszkania wybudować. Czy warto jednak kupować mieszkanie od dewelopera? Na co trzeba zwrócić uwagę odbierając takie mieszkanie?


Powiedzmy sobie szczerze, że łatwiej odebrać mieszkanie od dewelopera w wielkim mieście. W Krakowie, Wrocławiu  czy Warszawie bez problemu odnajdziemy osoby trudniące się pomocą przy odbieraniu nowo wybudowanych mieszkań od deweloperów. Na szczęście dla nas – przeciętnych śmiertelników – zawód ten robi się coraz bardziej popularny. Za kilka lat z pewnością w każdym mieście będziemy mogli skorzystać z usług fachowca od odbiorów mieszkań.

A czym zajmują się ci fachowcy? Osoby takie za niewielką (w stosunku do ceny mieszkania) opłatą przyjdą i obejrzą nasze nowe mieszkanie przed jego oficjalnym odbiorem. Wyłapią wszelkie niedoróbki, niedociągnięcia. W momencie odbioru mieszkania będziemy dysponować listą wszelkich wad i usterek.

Czy warto skorzystać z usług takiej osoby? Według mnie tak. Nawet bystre oko fachowca w dziedzinie budownictwa może zostać przyćmione euforią i radością związaną z odbiorem własnego mieszkania. Buzujące w nas emocje sprawiają, że na wiele rzeczy patrzymy przez różowe okulary. Tym samym łatwo przeoczyć niedociągnięcia i niedoróbki w naszym mieszkaniu. Wynajęta osoba chłodnym i obeznanym w dziedzinie okiem obejrzy nasze mieszkanie. Sprawdzi, czy wszystkie wymiary zostały zachowane, czy okna są prawidłowo osadzone, czy balustrada na balkonie jest dobrze przymocowana. Oczywiście to nie koniec listy rzeczy, które zostaną sprawdzone przez wynajętą osobę. Tu wymieniliśmy tylko kilka. Warto jednak być świadomym, że osoba taka przyjrzy się wielu rzeczom, na które my nie zwrócilibyśmy nawet uwagi.

Kolejnym cechą przemawiającą za wynajmem fachowca od wyłapywania usterek jest cena usługi. Za odbiór mieszkania od dewelopera we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie zapłacimy od stu do dwustu złotych. W mniejszych miastach koszt może być nieznacznie poniżej stu złotych. Dla jednych z pewnością będą to duże pieniądze. Zwłaszcza wtedy, gdy wszelkie niedociągnięcia zostaną wyłapane w pół godziny. Warto jednak pomyśleć, że być może są to najlepiej zainwestowane pieniądze w naszym mieszkaniu. Nawet najlepsi i najuczciwsi deweloperzy popełniają błędy. Nawet najlepsze ekipy budowlane mają gorsze dni, gdzie nie wszystko idzie tak jak powinno. I choć nikomu tego nie życzymy – warto pamiętać, że wiele usterek może być i w Twoim mieszkaniu. Ich wyłapanie już w momencie odbioru zapewnia nam darmowe usunięcie wad i podstawę do rabatu.

o Autorze

Mentospowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader