Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Sprzedaz » Drobne kradzieże - zmora spędzająca sen z powiek właścicieli sklepów.

Drobne kradzieże - zmora spędzająca sen z powiek właścicieli sklepów.

autor: Armax | artykuł do pobrania

zamieszczono: 09.05.2013 19:18, przeczytano razy: 1439, słów: 410


Dzisiejsze czasy, pełne komercjalizacji, pośpiechu w pogoni za lepszym bytem sprawiają, że coraz częściej i liczniej pojawiają się amatorzy poprawy swojego stanu którzy idą na skróty. Drobni złodzieje bo o nich mowa, czy można się przed nimi ustrzec - dobre pytanie...


Z pewnością nie do końca, tym bardziej, że  przy dzisiejszej konstrukcji prawa drobne kradzieże są zmorą właścicieli sklepów, ponieważ nawet przyłapanie złodzieja na gorącym uczynku znacząco utrudnia dochodzenie swoich praw przez sprzedawców, ponieważ przywłaszczenie mienia o wartości do 250 zł jest zaledwie wykroczeniem. Za nic mają prawo, a przede wszystkim trud i poświęcenie włożone w prowadzenie przynoszących dochód i zapewniających godne życie właścicieli sklepów, zarówno tych małych, lokalnych, często rodzinnych jak i dużych sieci handlowych. Jednak można im skutecznie utrudnić realizację niecnych zamiarów, sprawić, że być może zastanowią się dwa razy więcej czy warto pokusić się o nasze dobra materialne.

Jednym z takich sposobów na amatorów cudzej własności są zabezpieczające bramki antykradzieżowe - cóż to takiego ?

Otóż są to  systemy EAS (Electronic Article Surveillance), czyli środki elektronicznego nadzoru (powyższy skrót tłumaczy się również jako Electronic Antitheft Systems – elektroniczne systemy antykradzieżowe) – które są technologiczną metodą zapobiegania kradzieżom w sklepach detalicznych, aptekach, perfumeriach oraz w bibliotekach i czytelniach. Specjalne zabezpieczenia - znaczniki ( antykradzieżowe klipsy zabezpieczające, etykiety i metki przeciwkradzieżowe )  przytwierdza się do towarów lub książek. Znaczniki te są usuwane lub dezaktywowane przez ekspedientów, gdy element został prawidłowo zakupiony lub wyrejestrowany. Przy wyjściu ze sklepu, system wykrywania wzbudza alarm lub w inny sposób powiadamia pracowników, jeśli zlokalizuje niezdezaktywowane lub nieusunięte przez obsługę zabezpieczenia .

Systemy bramek antykradzieżowych:

·             Powodując alarm przy próbie kradzieży, ułatwiają reakcję obsługi lub ochrony sklepu

·             Działają prewencyjnie odstraszając potencjalnych złodziei

·             Zwiększają ilość czasu, jaką obsługa sklepu może poświęcić na efektywną obsługę klientów 

Instalacja systemów EAS zapewnia:

·             Spadek liczby potencjalnych kradzieży w sklepach

·             Zmniejszenie strat finansowych powodowanych przez nieuczciwych klientów

·             Zwiększenie zysków poprzez efektywniejszą sprzedaż 

Produkty i  towary zabezpieczane i chronione przez systemy bramek antykradzieżowych:

odzież, galanteria skórzana, artykuły sportowe, obuwie, płyty CD i DVD, kosmetyki, artykuły papiernicze, książki, zabawki, szkło, porcelana, art. spożywcze, leki itp.

Bramki antykradzieżowe to z pewnością jeden ze sposobów mający na celu ochronę swojej własności, a więc na pewno warto rozważyć instalację takiego systemu. 

o Autorze

FHU Armax Arkadiusz Pika www.armax.waw.plpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

5.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader