Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Sprzedaz » Dlatego opłaca się kupować w Internecie

Dlatego opłaca się kupować w Internecie

autor: mashki | artykuł do pobrania

zamieszczono: 23.06.2013 13:13, przeczytano razy: 799, słów: 619


Coraz więcej kupujących dostrzega plusy wynikające z kupowania w sieci. Dziś nawet dzieci wiedzą, iż w Internecie kupuje się taniej. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że nie tylko niskimi cenami Internet zwabia wciąż nowych klientów.


1. Oszczędność czasu

To niewątpliwie zaleta, która w obecnych czasach zyskuje na znaczeniu. Poszukując na przykład piżamy nie trzeba już się głowić gdzie w pobliżu takie towary są oferowane. Dzięki powszechnie dostępnym wyszukiwarkom oraz porównywarkom kilkoma kliknięciami myszki możemy znaleźć upragniony artykuł oraz porównać go z innymi. Później pozostaje nam go już tylko zamówić, zapłacić i czekać na dostawę. Daje to dużo szerszy zakres wyboru aniżeli w sklepach tradycyjnych przy równoczesnej oszczędności mnóstwa energii i czasu.

2. Bezpieczeństwo

Zaawansowane metody zabezpieczeń zakupów internetowych pozwalają zaoferować niemalże sto procent bezpieczeństwa. trzeba jednocześnie pamiętać, by dokonywać zakupów w sklepach, które są warte zaufania, zachować fundamentalne zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim zdrowy rozsądek.
W wypadku braku pewności co do profesjonalizmu wybranego sprzedawcy mądrze byłoby spróbować znaleźć recenzje jego wcześniejszych klientów lub poprosić o radę  bieglejszego użytkownika Internetu.

3. Wygoda
Dokonując zakupu w Internecie warto docenić brak problemu z polowaniem na miejsca parkingowe, wnoszeniem zakupów, tłokiem, kolejkami czy odciąganiem dzieci od stoiska ze słodyczami. W sieci dokonujemy zakupu w atmosferze domowego zacisza. Nikt nachalnie nie stara nam się pomóc, nikt nie wymusza naszej decyzji. Każdy produkt można oglądać aż do znudzenia. Dzięki temu każdy zakup będzie należycie przemyślany, a ciężko zarobione pieniądze korzystniej wydane.

4. Prostota
Sprzedawcy wiedzą, że nie każda osoba korzystająca z komputera opanowała biegłość w jego operowaniu zbliżoną do dzisiejszych dzieci. Z tego powodu zakupy w sieci są upraszczane do niezbędnego minimum. Do lamusa odchodzą też czasy, gdy by sfinalizować transakcję w sklepie internetowym trzeba było się rejestrować i logować. Jeśli zaistnieje taka potrzeba to solidni sprzedawcy udzielają wszelkiej niezbędnej pomocy za pośrednictwem formularzy kontaktowych, infolinii czy też czatu w czasie rzeczywistym.


5. Dostępność
Oferta sklepów online jest dostępna przez 24 godziny na dobę oraz wszystkie dni roku. Żaden hipermarket nie jest w stanie temu dorównać. Zaskakująco miło jest już nigdy więcej nie trafić na tabliczkę „Zamknięte” lub "wybrać się" na zakupy w najwłaściwszej dla siebie porze. Choćby był to środek nocy...

6. Dostawa tam gdzie sobie życzysz
Większość sklepów z branży e-commerce oferuje wysyłkę zamówionych produktów we wskazane przez klienta miejsce. Można w ten sposób np. sprawić komuś miły upominek nie wychodząc z domu.

7. A ceny?
Argument który jest najbardziej utrwalony w świadomości polskich użytkowników Internetu to niższe niż w sklepach stacjonarnych ceny. I jest to całkiem słuszne.
Sprzedawcy internetowi ponoszą nieporównywalnie niższe koszty działalności niż sprzedawcy tradycyjni. Nie opłacają ekskluzywnych butików, przyjmują do pracy mniej personelu, nie ponoszą ryzyka kradzieży itp. Dlatego też mogą zaproponować te same produkty co sklepy tradycyjne w dużo lepszych cenach.

Są to główne czynniki przyciągające klientów do korzystania z oferty sklepów elektronicznych. Dzięki nim rosnąca liczba konsumentów przełamuje własne wahania co do tego rodzaju dokonywania zakupów, a minusy takie jak np. niemożliwości obejrzenia towaru z bliska stają się dla nich mniej istotne. Pozostaje mieć nadzieję, że klient, który po raz pierwszy z zakupów w Internecie skorzysta zostanie należycie obsłużony i stanie się to jego nawykiem, a nie jednorazowym doświadczeniem. Tylko w takim przypadku o dalszy rozwój handlu internetowego w naszym kraju przez nadchodzących kilkanaście lat możemy być spokojni.

o Autorze

Krzysiek Maszkiewiczpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader