Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Small BiznesJak ominąć problemy z zakładaniem własnego biznesu?

Wydawać by się mogło, że po tylu latach funkcjonowania w Polsce gospodarki rynkowej założenie własnego biznesu nie stanowi większego problemu. Niestety tak jednak nie jest.


Pomyśl o środowisku, sprzedaj nam swój niepotrzebny sprzęt

Nie wiesz co zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym? Nasza firma przyjedzie, zabierze i jeszcze za niego zapłaci. Zapraszamy do współpracy!Biuro jak marzenie – czego potrzebuje prowadzący działalność gospodarczą?

O sukcesie młodego przedsiębiorcy przesądza przynajmniej kilka czynników, mówienie o tych mniej lub bardziej istotnych bywa przy tym zwodnicze. Hierarchia bardzo często jest zmienna w zależności od charakteru firmy i realiów panujących na rynku.


Wypożyczalnia samochodów – pomysł na biznes

Wypożyczalnie samochodów – to bardzo przyszłościowy biznes ze względu na coraz większą mobilność naszego społeczeństwa. Wydania, odbiory i przeglądy samochodów – to zajmuje 90% czasu pracowników wypożyczalni samochodów. Czy jest coś jeszcze?


Kierunki rozwoju przedsiębiorstw

O potencjale przedsiębiorstw, ich możliwościach konkurowania, świadczą między innymi ponoszone w nich wielkości nakładów inwestycyjnych. Widzą one konieczność dokonywania szeregu inwestycji, bo bez nich nie mają szans utrzymania się na rynku.


Jak poprawić rentowność małej firmy?

Jak poprawić rentowność firmy? To pytanie zadają sobie zarówno właściciele (udziałowcy) dużych firm, jak i drobni przedsiębiorcy. W obecnej dobie kryzysu wiele firm stara się utrzymać na rynku i poprawić swoje wyniki. Ale czy skutecznie? Czas pokarze.Dlaczego sprzedajemy ze stratą?

Nie tak dawno temu media wiele czasu poświęcały problemom przy budowie polskich autostrad. Najczęstszą przyczyną takich patalogii było błędne postępowanie przetargowe, w którym jedynym kryterium jest cena. Im niższa, tym lepsza.


Historia pewnej etykiety na butelce

Bardzo zmęczony upałem i mniej skubaniem etykiety od piwa, przyklejonej klejem przemysłowym przedniej marki, doszedłem do wniosku, że na słońcu dłużej nie wytrzymam.


Spawanie aluminium TIG

Aluminium jest coraż cześciej używanym materiałem do produkcji takich rzeczy jak balustrady, bramy, ogrodzenia, kostrukcje reklamowe.  Jednak kiedy przychodzi do spawania, pojawiają się problemy.


Kilka słów o Księdze Przychodów i Rozchodów

Najczęściej wybieraną formą ewidencji czynności gospodarczych w firmie jest Księga Przychodów i Rozchodów. Planujesz założenie własnej działalności gospodarczej? Sprawdź czy powinieneś lub możesz prowadzić KPiR.


Opłaty związane z założeniem firmy

Założenie własnej działalności gospodarczej jest współcześnie dosyć prostą czynnością. Nie ma już tak dużej ilości formalności jak kiedyś, ale mimo to wiążą się z tym pewne koszta, których nie da się uniknąć.


Jak zawiesić i wznowić działalność gospodarczą?

Prowadząc własną działalność gospodarczą warto znać przysługujące prawa z tego tytułu. Przedsiębiorca może zawiesić i wznowić działalność gospodarczą. Jednak prawo to nie przysługuje każdemu przedsiębiorcy. Sprawdź, czy przysługuje tobie.
Powered by ArticleMS from ArticleTrader