Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Rozwój branży transportowej

Rozwój branży transportowej

autor: Ewa K. | artykuł do pobrania

zamieszczono: 24.03.2015 10:00, przeczytano razy: 729, słów: 389


Transport jest bardzo prężnie rozwijającą się branżą gospodarki. Jako społeczeństwo coraz więcej kupujemy i  stąd zwiększa się zapotrzebowanie na profesjonalne usługi transportowe, które mogą być realizowane różnymi drogami.


Rok 2014 był dla polskiej branży transportowej bardzo dobry. Nasze firmy miały 25% udział w rynku na terenie Unii Europejskiej, dzięki czemu usadowiliśmy się na pozycji lidera w Europie. Również prognozy na rok 2015 są bardzo pozytywne. Zgodnie z szacunkami, wzrost może sięgnąć poziomu 10%.

Dobry poprzedni rok oraz nastrajające optymistycznie prognozy wynikają przede wszystkim z 2 czynników. Pierwszym jest ożywienie gospodarcze, notowane w naszym kraju, drugim utrzymujące się niskie ceny paliw. Możemy więc mieć powody do satysfakcji.

Oczywiście branża transportowa nie może spocząć na laurach. To idealny moment na inwestycje oraz rozwijanie swoich możliwości. Najważniejsza kwestia to oczywiście nowoczesna flota pojazdów, umożliwiająca wykonywanie najtrudniejszych  usług transportowych, o wysokim stopniu wyspecjalizowania.

Przykładem nowoczesnego zaplecza technicznego w firmach zajmujących się transportem drogowym są naczepy typu ruchoma podłoga (angielskie walking floor). Parę lat temu była to w Polsce zupełna nowość, natomiast dzisiaj ma je na swoim wyposażeniu wiele firm transportowych, które chcą pozyskiwać nowych klientów, przewożąc przede wszystkim wszelkiego rodzaju materiały sypkie, takie jak zboża, otręby, pasze itp.

Naczepy w typie ruchomej podłogi mają dobre zastosowanie w transporcie materiałów sypkich, ponieważ można dowolnie porcjować ładunek, przerywając rozładunek. Duża powierzchnia załadunkowa w połączeniu z prostą obsługą oraz szybkim procesem załadunku i rozładunku w każdych warunkach daje pozytywny efekt. Najważniejsze jest to, że do załadunku i rozładunku nie jest konieczna rampa, a sama naczepa może służyć również inne towary, np. paletowane. Specjalne panele przesuwają się po podłodze, wysypując załadunek, obsługa tego urządzenia jest niezwykle prosta.

Firmy transportowe chętnie inwestują w nowoczesne zaplecze, ponieważ pozwala im ono rozwinąć skrzydła, podbić zagraniczne rynki i pozyskać nowych, wartościowych klientów. Nie ma się więc czemu dziwić, że naczepy walking floor cieszą się rosnącą popularnością wśród polskich firm, zajmujących się transportem różnego rodzaju towarów.

Druga inwestycja niezbędna do rozwoju każdej firmy, to oczywiście inwestycja w kadry. W dobie dzisiejszej rosnącej konkurencji żadna szanująca się firma nie może sobie pozwolić na brak profesjonalizmu i stratę klienta.

o Autorze

Ewa Kościelniakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader