Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Reklama » Rozwój przemysłu drukarskiego

Rozwój przemysłu drukarskiego

autor: dyberu43 | artykuł do pobrania

zamieszczono: 27.03.2014 15:03, przeczytano razy: 585, słów: 425


Wynalezienie ruchomego druku przez Gutenberga miało bardzo istotne znaczenie w historii ludzkości. Jego odkrycie przyczyniło się do znacznie szybszego rozpowszechnienia pisanego słowa oraz spadku cen książek.


Rozwój przemysłu drukarskiego rozpoczął się już w czasach Gutenberga i trwa do dnia dzisiejszego. Wraz z upływem czasu powstawały nowsze i wydajniejsze maszyny, które  pozwalały na tworzenie coraz to lepszego, innowacyjnego druku. Dodatkowo podłożem nie był już tylko papier lecz różnego rodzaju materiały.
Niezastąpiony druk cyfrowy

W dzisiejszych czasach najbardziej rozpowszechnioną technologią druku jest druk cyfrowy, którego popularność ciągle wzrasta. Wybierając odpowiednią technikę należy pamiętać, że koszty jego produkcji powinny być jak najniższe, czas realizacji maksymalnie najkrótszy, a produkt końcowy jak najwyższej jakości.

Zalety wydruku

Wydruk cyfrowy charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Jest ona o wiele wyższa od jakości standardowej drukarki czy nawet plotera. Cyfrowa obróbka zapewnia szeroki wachlarz modyfikacji. Zlecenia mogą być realizowane od ręki, gdyż odbywają się bezpośrednio z pliku komputera lub nośnika pamięci. Pierwsze wydruki otrzymujemy już po kilku minutach. Pomija się tutaj tradycyjne etapy przygotowania do produkcji poligraficznej. Ważne jest również to, że koszty druku cyfrowego są znacznie niższe, gdyż nie musimy przygotowywać matrycy. Dodatkowo nie ma potrzeby tworzenia druków próbnych, których wykonywanie niejednokrotnie podwyższa koszty końcowe. Druk cyfrowy umożliwia realizację niewielkich zamówień – nawet 1 sztuki. Ułatwia on także personalizację, gdyż każdy z elementów: zdjęcia, teksty, grafika, kolory mogą być zmieniane bez żadnego problemu. Każda nasza odbitka może być zupełnie inna.
Zaletą druku cyfrowego jest również to, że może on być wykonany na różnorodnych podłożach: poczynając od papieru, tworzywach sztucznych, a kończąc na folii czy plastiku. Może on być wykorzystywany do tworzenia różnego rodzaju nadruków, plakatów, banerów oraz szyldów reklamowych.

Wady druku

Oprócz licznych zalet druk cyfrowy ma kilka znaczących wad. Po pierwsze może on być wykorzystywany jedynie na małych formatach arkuszy. Dostępnych jest niewiele urządzeń, na których moglibyśmy wydrukować materiały w większych rozmiarach, gdyż ich cena jest stosunkowo wysoka. Kolejną wadą jest to, że technika ta opłaca się jedynie do wydruku kilkuset sztuk, przy większych nakładach jest ona nieekonomiczna. Charakteryzuje się ona także trochę słabszą jakością wydruku w stosunku do druku offsetowego.  

Podsumowując

Druk cyfrowy pozwala na wysoką jakość wydruku przy niewielkich kosztach i minimalnym czasie oczekiwania na realizację. Jest to metoda bardzo wygodna w codziennej pracy z licznymi dokumentami i materiałami.

o Autorze

Aleksander Cecerko - właściciel drukarni.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader