Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Public-relations » Jak tygodniki dla kobiet podnoszą swoją sprzedaż?

Jak tygodniki dla kobiet podnoszą swoją sprzedaż?

autor: Wurzel | artykuł do pobrania

zamieszczono: 23.05.2011 18:38, przeczytano razy: 1045, słów: 365


W jaki sposób popularne wydawnictwa próbują przekonać do zakupu jak największą liczbę czytelników? Co przyciąga i skłania do kupna czytelniczki?


Nasza bohaterka idzie właśnie koło kiosku. Jej oczom ukazują się kolorowe czasopisma, które od czasu do czasu chętnie kupuje. Przegląda wzrokiem okładki i nagle, sensacyjna wiadomość! Gwiazda telewizyjnego show znalazła nowego partnera! Pani z zainteresowaniem przygląda się tytułowi oraz widzi odpowiednio dobrane zdjęcie. Chociaż pierwotnie nie planowała zakupu,  łatwo uległa pokusie. Z zainteresowaniem w domu do porannej kawy czyta interesujący dla niej artykuł.

Takie właśnie sensacyjne teksty są najlepszym sposobem na przyciągnięcie czytelniczek. Oczywiście, co kilka dni warto pokazać skandal obyczajowy lub po prostu złe zachowanie znanej osoby. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować szatę graficzną. Czcionka, układ a nawet kursywa dodaje atrakcyjności materiału. Dobrze, jeżeli możemy umieścić zdjęcie zawsze jest ciekawiej. Warto też umieścić zdjęcie, które pasuje do omawianej tematyki. Jeżeli gwiazda jest smutna, niech fotografia przedstawia ją smutną lub płaczącą.

Niejednokrotnie, materiałów dostarczają sami zainteresowani pozwalający się fotografować w skandalicznych sytuacjach. W polskim show biznesie znany jest przypadek brata Kasii Cichopek, której zdjęcia robi jej brat aby potem sprzedać je prasie. Niektóre osoby wymyślają nawet nieprawdziwe plotki i różnego rodzaju sensacje tylko po to, aby znaleźć się na pierwszej stronie kolorowego pisma. Znane są przypadki, kiedy romanse i zdrady były jedynie udawane a ich jedynym celem było podniesie zainteresowania danymi osobami. Jest to bardzo ryzykowne zachowanie jednak, jeżeli jest odpowiednio przemyślane i zaplanowane może przynieść skutki. Najpierw jest kaprys, czyli jego wyjazd ze znajomymi na wakacje. Oczywiście, często ci znajomi to często przyszli partnerzy danej gwiazdy. Następnie następuję sensacja i skandal wywołane romansem. Po kilku miesiącach powrót do rodziny i wspaniałe pogodzenie piękna bajkowa historia bez cienia prawdy, lub inne mniej piękne zakończenie. Ważne aby być na czołówkach gazet.

Niestety takie praktyki dziennikarskie przynoszą oczekiwane skutki. Kobiety, które lubią czytać o znanych osobach dają się nabrać i dokonują zakupu. Takie same praktyki stosują strony plotkarskie, ale to już temat na inny artykuł.

o Autorze

Kamil Kondel, z zamiłowania hodowca papużek falistych. Właściciel strony o romansach i sensacjach ze świata show biznesu.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader