Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Public-relations » Jaki prezent dla partnera biznesowego?

Jaki prezent dla partnera biznesowego?

autor: magdaq | artykuł do pobrania

zamieszczono: 19.02.2012 18:33, przeczytano razy: 944, słów: 442


Funkcjonowanie każdej firmy w dużym stopniu uzależniona jest od kontaktów z partnerami biznesowymi, dlatego należy utrzymywać z nimi jak najlepsze relacje. „Robienie interesów” to nie tylko podpisywanie umów, ale także kształtowanie wizerunku własnej firmy oraz podtrzymywanie licznych kontaktów.


Każda solidna firma musi dbać o swoich kontrahentów. Nie chodzi tylko o terminowe wywiązywanie się ze zobowiązań, ale o budowanie więzi z innymi firmami, od których zależy sprawne i efektywne działanie przedsiębiorstwa. Jednym z dodatkowych działań, które mogą przysporzyć więcej sympatii są prezenty. Profesjonalna firma, której zależy na jak najlepszym wizerunku nie może wykpić się byle jakim gadżetem, bo to doprowadzi tylko do ośmieszenia się. Tandetny breloczek, tani długopis, bezużyteczna smycz lub notesik są dobrym gadżetem, ale dla małych firm, którym nie zależy na prestiżu. Duzi gracze muszą zainwestować w gifty więcej pieniędzy i wysiłku.

Dla osób, które lubią prace w biurze a organizacja czasu pracy to dla nich priorytet, doskonałym prezentem są kalendarze i notatniki. Oczywiście, muszą być na dobrym poziomie. Akcesoria te muszą być dobrej jakości. Mogą być oprawione w skórę i być elegancko wydane. Aby zapisać coś w eleganckim notatniku potrzebny jest równie elegancki długopis lub pióro, koniecznie dobrej marki i w ładnym etui. Każdy biznesman posiada wizytówki, dlatego porządny wizytownik będzie prezentem, który na pewno znajdzie zastosowanie. Każdy z wymienionych podarków może mieć wygrawerowane logo firmy lub nawet krótkie podziękowanie za współpracę. Należy jednak pamiętać o tym, że napis nie powinien być nachalny. Dyskretniejszy będzie mniej rzucał się w oczy przez co osoba obdarowana chętniej będzie go przy sobie nosić. Jak najbardziej na miejscu są wszelkie elektroniczne gadżety – zegarki, smartfony itd.

Drugą kategorią są prezenty z działu spożywczego. Jeżeli wiemy, że partner biznesowy jest łasuchem, to dajmy mu piękne pudełko z ręcznie robionymi pralinkami. Nie dość, że będzie zachwycony ich smakiem, to jeszcze nacieszy oko estetycznym opakowaniem – drewnianym lub metalowym, ale zawsze zdobionym i z dyskretnym logo firmy. Natomiast jeśli kontrahent to mężczyzna preferujący dobre alkohole, to w bardzo prosty sposób można zrobić mu przyjemność wręczając butelkę dobrej whisky, koniaku, bourbonu czy wina. Dobre alkohole, które dojrzewały przez kilkanaście lat są bardzo drogie, ale mogą być inwestycją, która zwróci się z nawiązką.

Trzecią kategorię prezentów stanowią zaproszenia na różnego rodzaju imprezy. Mogą to być klasyczne imprezy integracyjne organizowane w restauracji lub bardziej wymyślne wycieczki oferujące niecodzienne atrakcje – narty, żagle, golf, jacht itd. Jest to najbardziej kosztowna forma prezentu, ale w przypadku interesów o dużej wartości – jedna z najlepszych.

o Autorze

M.B.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader