Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Outsourcing informatyczny

Outsourcing informatyczny

autor: Ewa K. | artykuł do pobrania

zamieszczono: 24.02.2015 11:12, przeczytano razy: 655, słów: 377


W Polsce działa około 30 nowoczesnych centrów danych, przechowujących infrastrukturę informatyczną. Tzw. data center oferują szereg specjalistycznych usług – w tym dzierżawę i kolokację serwerów, ale także cloud computing.


Nowoczesne data center stanowią funkcjonalne zaplecze dla informatycznej restrukturyzacji wielu przedsiębiorstw. Możliwości jest wiele, a ich wybór zależy od potrzeb konkretnej firmy. Można skorzystać ze standardowej oferty, opartej na hostingu i hotelingu lub wykorzystać możliwości związane z rozwiązaniami outsourcingowymi. Wszystko zależy od tego, jaką rolę pełnić będą sieci teleinformatyczne w prowadzonej działalności. Inne potrzeby mają duże korporacje, dla których rozległe sieci są gwarantem skutecznego zarządzania, a inne małe i średnie przedsiębiorstwa, które korzystają z Internetu w celu komunikacji z klientami lub dostawcami.

Podstawą skuteczności każdego, dobrego data center jest jego moc obliczeniowa, która zależy od niezawodnych serwerów wieloprocesorowych oraz macierzy dyskowych. W przypadku kompleksowej oferty outsourcingowej ważne jest również właściwe oprogramowanie, które zapewnia klientom odpowiednie funkcjonalności. Z tego powodu takie usługi posiada w swojej ofercie stosunkowo niewiele centów danych.

Najbardziej zaawansowane data center oferują aplikacje działające w chmurze obliczeniowej. Klienci mają dostęp do konkretnych, wybranych usług bez konieczności przeprowadzania kosztownych inwestycji w sprzęt i oprogramowanie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza dla firm, które nie chcą zamrażać kapitału w inwestycjach informatycznych. W ten sposób można korzystać z oprogramowania klasy ERP, aplikacji księgowych, magazynowych i wszystkich innych narzędzi informatycznych, które usprawniają funkcjonowanie nowoczesnego przedsiębiorstwa.

Klienci data center oczekują przede wszystkich niezawodności i wysokiej jakości usług, ale także bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych danych. W tego rodzaju usługach konieczny jest stały monitoring funkcjonowania serwerów. Nadzór umożliwia skuteczne wykrywanie wszelkiego typu incydentów i problemów technicznych oraz natychmiastową reakcję i naprawę sytuacji w czasie rzeczywistym. Funkcjonowanie centrum danych oparte jest na przestrzeganiu rygorystycznych procedur i stałym rozwoju. Nowoczesne technologie pozwalają tworzyć rozwiązania dedykowane, dopasowane do potrzeb konkretnego klienta.  

Z usług data center korzystają przedstawiciele wielu branż, w tym e-commerce, firmy informatyczne, telekomunikacyjne, instytucje finansowe, jednostki samorządu terytorialnego i wiele innych podmiotów. Podmioty te doceniają kompleksową obsługę w zakresie dostarczania i udostępniania nowoczesnych technologii, pozwalających rozwijać biznes zgodnie z najnowszymi trendami.

o Autorze

Ewa Kościelniakpowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader