Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Marketing » Projektowanie stron www – sztuka czy rzemiosło?

Projektowanie stron www – sztuka czy rzemiosło?

autor: patrycja | artykuł do pobrania

zamieszczono: 24.10.2014 8:38, przeczytano razy: 661, słów: 381


Świat i technika idą do przodu. Tak też jest ze stronami internetowymi. Te, które jeszcze kilka lat temu budziły zachwyt, współcześnie nie wywierają na nikim wrażenia. Jak powinny wyglądać współczesne strony internetowe?


Tworzenie stron internetowych jest procesem obecnie bardziej zbliżonym do procesu kreatywnego niż odtwórczego. Jest więc bardziej sztuką niż rzemiosłem. Najważniejsza dla strony internetowej jest funkcjonalność i estetyka. Funkcjonalność jest tutaj rozumiana jako dostarczenie do użytkownika wszystkich niezbędnych informacji, które chce pozyskać wchodząc na stronę. Nawigacja na stronie musi zatem być prosta i pozwalać na swobodne poruszanie się po wszystkich podstronach i zakładkach. Wszystkie te zasady reguluje User Experience, czyli całość wrażeń jakie posiada użytkownik w kontakcie ze stroną.

Strona internetowa od zawsze stanowiła wizytówkę firmy i była swoistym pośrednikiem między nią, a klientem. Miała zachęcić do podjęcia kontaktu i nawiązania współpracy. To właśnie dlatego tak ważnym aspektem z punktu widzenia wizerunku jest posiadania profesjonalnej strony www, na której będzie można znaleźć potrzebne informacje, ale i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Wartościowe treści jakie posiadamy w serwisie stanowią także nieocenioną rolę z punktu widzenia pozycjonowania strony w wyszukiwarce. Dobry content jest jednym z wymogów koniecznych do zajęcia wysokiego miejsca w Google.

Od lat niezmienna zostaje zasada, że klasyka i prostota to najlepszy wybór, także jeśli chodzi o design na stronie. Do lamusa przeszły już serwisy robione we Flashu, czy te, które zawierały wyskakujące zewsząd pop­upy. Szata graficzna musi być estetyczna, zgodna z obowiązującymi trendami i dostosowana do profilu działalności firmy. Proste formy i modne zestawienia kolorów, w połączeniu z głębią nowoczesnych zdjęć tworzą zgraną i spójną całość.

Wybierając firmę, która będzie projektować nasza stronę należy zwrócić szczególną uwagę na jej portfolio. Firmy z niewielkim doświadczeniem mogą nie poradzić sobie z zaprojektowaniem skomplikowanej wizji. Agencje, które posiadają doświadczenie o wiele lepiej radzą sobie z terminowy realizowaniem zlecenia. Zajmują się także często kompleksową usługą w zakresie pozycjonowania stron, prowadzenia firmowego fanpage na Facebooku, czy prowadzenia kampanii marketingowych w Internecie. Pamiętajmy także, że dobra strona internetowa nie będzie tez najtańsza. Jest to jednak inwestycja, która z pewnością zwróci się w przyszłości. 

o Autorze

Patrycja Mamoń - pasjonatka nowych technologiipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader