Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » Marketing » Jak zwiększyć atrakcyjność imprezy firmowej

Jak zwiększyć atrakcyjność imprezy firmowej

autor: friday | artykuł do pobrania

zamieszczono: 10.12.2013 22:41, przeczytano razy: 591, słów: 321


Organizacja imprezy firmowej, praktycznie niezależnie od celu jaki się przed nią stawia, wymaga najczęściej nietuzinkowego pomysłu, który zaskoczy uczestników i spowoduje, że firma kojarzyć się będzie z czymś pozytywnym a jednocześnie nieszablonowym.


Osoby odpowiedzialne za program imprezy muszą wykazać się kreatywnością, tak aby dysponując ograniczonym budżetem, zaskoczyć uczestników i sprawić, aby podczas eventu firmowego lub imprezy czy to integracyjnej, czy motywacyjnej mogli poczuć że robią coś ważnego i są częścią zespołu zdolnego do realizacji praktycznie każdego zadania.

Jednym ze sposobów na zwiększenie atrakcyjności imprezy są aktywności wyzwalające spore dawki adrenaliny. Ich popularność polega również na tym, że dla zdecydowanej większości uczestników, są one czymś nowym, czego jeszcze nie robili.

Podczas imprez team buildingowych, lubianą formą rozrywki są różnego rodzaju zabawy alpinistyczne. Mogą one odbywać się praktycznie wszędzie, począwszy od sztucznej ścianki wspinaczkowej na imprezie lub pikniku stacjonarnym, przez wykorzystanie różnego rodzaju wysokich budowli (np. mostów) zlokalizowanych niedaleko siedziby firmy, aż po wyjazdy w rejony skałkowe czy nawet górskie. Wspinaczka to nie tylko próba własnych możliwości, ale także nauka zaufania do osoby z którą związani jesteśmy liną. Niektóre wyjazdy motywacyjne połączone są z wejściem na znany szczyt, czy to w Europie czy na innym kontynencie.

Sporty motorowe również cieszą się sporym zainteresowaniem, zarówno organizatorów, jak i samych uczestników. Rajdy off-road samochodami terenowymi w egzotycznym i niedostępnym terenie, wyścigi gokartów zorganizowane na znanym torze, to doskonała zabawa i wielka frajda nie tylko dla mężczyzn. Bardziej praktyczne, ale również cieszące się dużą popularnością, są imprezy połączone ze szkołą bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Aby zaskoczyć uczestników, można zaproponować im przejażdżkę szybkimi łodziami RIB, poduszkowcami, czy skuterami śnieżnymi.

Powyższe pomysły, to jedynie przykłady atrakcji dostępnych podczas imprez organizowanych dla firm. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie jednego z organizatorów tego typu imprez, www.aplanet.pl.

o Autorze

Artur Tomaszewskipowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

4.0/5(2 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader