Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » E-biznes » Projektowanie stron www – sztuka czy rzemiosło?

Projektowanie stron www – sztuka czy rzemiosło?

autor: Psychologia na codzień | artykuł do pobrania

zamieszczono: 20.10.2014 10:16, przeczytano razy: 790, słów: 342


Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu stron internetowych i dowiedz się jak powinna wyglądać strona internetowa stworzona w oparciu o najnowsze rozwiązania.


Świat i technika idą do przodu. Rzeczy zużywają się, tracą swoje piękno, wartość, walory estetyczne. Przychodzi pora, w której starą rzecz należy wymienić na nową, świeżą, lepszą. Tak też jest ze stronami internetowymi. Te, które jeszcze kilka lat temu budziły zachwyt, współcześnie nie wywierają na nikim wrażenia. Jak powinny wyglądać współczesne strony internetowe?

 

Tworzenie strony internetowej jest obecnie bardziej zbliżone do procesu kreatywnego niż odtwórczego. Jest więc bardziej sztuką niż rzemiosłem. Najważniejsza dla strony internetowej jest funkcjonalność i estetyka. Funkcjonalność jest tutaj rozumiana jako dostarczenie do użytkownika wszystkich niezbędnych informacji, które chce pozyskać wchodząc na stronę. Nawigacja na stronie musi zatem być prosta i pozwalać na swobodne poruszanie się po wszystkich podstronach i zakładkach. Wszystkie te zasady reguluje User Experience, czyli całość wrażeń jakie posiada użytkownik w kontakcie ze stroną.

 

Strona internetowa od zawsze stanowiła wizytówkę firmy i była swoistym pośrednikiem między nią, a klientem. Miała zachęcić do podjęcia kontaktu i nawiązania współpracy. To właśnie dlatego tak ważnym aspektem z punktu widzenia wizerunku jest posiadania profesjonalnej strony www, na której będzie można znaleźć potrzebne informacje, ale i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Wartościowe treści jakie posiadamy w serwisie stanowią także nieocenioną rolę z punktu widzenia pozycjonowania strony w wyszukiwarce. Dobry content jest jednym z wymogów koniecznych do zajęcia wysokiego miejsca w Google.

 

Od lat niezmienna zostaje zasada, że klasyka i prostota to najlepszy wybór, także jeśli chodzi o design na stronie. Do lamusa przeszły już serwisy robione we Flashu, czy te, które zawierały wyskakujące zewsząd pop­upy. Szata graficzna musi być estetyczna, zgodna z obowiązującymi trendami i dostosowana do profilu działalności firmy. Proste formy i modne zestawienia kolorów, w połączeniu z głębią nowoczesnych zdjęć tworzą zgraną i spójną całość.

o Autorze

Miłosz Gajewski - web developer, freelancer. Tworzy strony internetowe z pasją.powiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

Nikt jeszcze nie zagłosował na ten artykuł, bądź pierwszy/pierwsza!komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader