Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:


Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Biznes » E-biznes » Produkty najchętniej kupowane on-line

Produkty najchętniej kupowane on-line

autor: dżounsi | artykuł do pobrania

zamieszczono: 30.12.2010 8:49, przeczytano razy: 3617, słów: 555


Zakupy internetowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących, którzy coraz częściej rezygnują z dokonywania transakcji kupna w tradycyjnych sklepach. Niektóre produkty dostępne on-line są niemal rozchwytywane, do innych z kolei konsumenci podchodzą bardziej sceptycznie.


Jak pokazują raporty, w ubiegłym roku aż 66 % mieszkańców naszego kraju, kiedykolwiek dokonało zakupów przez Interenet. 76 % spośród nich to osoby, które zakupiły jakieś produkty na aukcjach internetowych, zaś 60 % stanowili klienci sklepów funkcjonujących w sieci. Jakie towary oferowane przez sklepy internetowe bądź wystawiane na serwisach aukcyjnych są dla Polaków najbardziej atrakcyjne?

Produktami, które bezwarunkowo plasują się na pierwszym miejscu wśród towarów najchętniej kupowanych drogą internetową są książki. Klienci bez wahania zamawiają książki przez Internet, ze względu na bezpieczeństwo zamówienia. Na stronie internetowego sklepu z książkami, widnieją pełne opisy książek, opatrzone zdjęciem okładki. Ceny książek sprzedawanych w sieci są znacznie niższe niż te widniejące w stacjonarnych placówkach z książkami. Poza tym, kupujących przekonuje również brak ryzyka związanego z odesłaniem produktu w sytuacji nietrafienia w odpowiedni rozmiar, czy też trafienie na produkt złej jakości – jak często dzieje się w przypadku innych artykułów. W Polsce z roku na rok odnotowuje się coraz większy odsetek osób, które wybierają internetową formę zakupu książek. Brakuje nam jednak sporo do Korei Południowej, która jest krajem, gdzie aż 58 % Internautów dokonuje zakupu książek w sieci.  

Mieszkańcy naszego kraju bardzo często sięgają również po odzież i obuwie sprzedawane przez Internet. Przed zakupem produktów odzieżowych bądź obuwniczych najlepiej jest mieć z nimi bezpośrednią styczność. Dla Internautów nie jest jednak przeszkodą brak możliwości uprzedniego przymierzenia kupowanych towarów.

Kolejną pozycję zajmują sprzęty AGD i RTV, które kuszą niskimi cenami oraz akcesoria sportowe i turystyczne. W sklepach internetowych mamy bowiem znacznie większy wybór takich akcesoriów niż w tradycyjnych sklepach oferujących owy ekwipunek.

Na aukcjach internetowych najchętniej kupujemy biżuterię, kosmetyki i perfumy. Sporym zainteresowaniem cieszą się takie artykuły jak telefony oraz akcesoria telefoniczne, płyty z muzyką oraz filmami, a także sprzęt komputerowy.

Coraz częściej zakupowanymi towarami on-line są produkty żywnościowe. Najchętniej kupowane w delikatesach internetowych lub w dużych galeriach wirtualnych są trwałe produkty spożywcze. Klienci internetowych sklepów spożywczych najchętniej kupują alkohol oraz produkty sypkie. Internauci nie mają żadnych oporów przed kupowaniem towarów butelkowych oraz artykułów takich jak kasze, ryż, makarony. Duża liczba internetowych klientów chętnie zamawia również nabiał oraz jadalne tłuszcze. W marketach internetowych istnieje również możliwość zakupu świeżych produktów spożywczych takich jak pieczywo, mięsa czy też warzywa lub owoce. Pomimo obaw związanych z kupowaniem tego typu produktów przez Internet, które wciąż towarzyszom Internautom, zainteresowanie tymi towarami nieprzerwanie rośnie.

Z badań przeprowadzonych na konsumentach wynika, że często zamawiamy również wszelkiego rodzaju usługi on-line. Najczęściej kupowaną usługą przez Internet są wyjazdy wakacyjne oraz pobyty w hotelach i pensjonatach. Nie rzadko kupujemy również bilety na różnorakie wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty czy seanse filmowe bądź sztuki teatralne.

Produktami, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem wśród kupujących w sieci są gry komputerowe, artykuły dla dzieci oraz różnego rodzaju zabawki.
 

o Autorze

Joannapowiadom znajomych o tym artykule:

oceń Artykuł:

3.0/5(1 votes)komentarze wspierane przez Disqus

Powered by ArticleMS from ArticleTrader