Albercik.pl - darmowe artykuły na Twoją stronę

Witaj Guest

Szukaj Artykułu:
Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW » Zdrowie » Powody do rzucenia palenia

Powody do rzucenia palenia

PDF | do druku | do pobrania
autor: garfield
zamieszczono: 07.10.2011 14:50, przeczytano razy: 85, słów: 352, komentarzy: 0


Negatywne aspekty palenie papierosów kojarzą nam się zazwyczaj w pierwszej kolejności ze zdrowiem, jednak jest wiele innych powodów, dla których warto odstawić papierosy i skończyć z uzależnieniem od nikotyny. Przeczytaj i zobacz, dlaczego warto zaprzestać palenia papierosów.


Pierwszym skojarzeniem, kiedy myślimy o skutkach palenia papierosów jest nasze zdrowie. Palenie szkodzi - nie da się temu zaprzeczyć i praktycznie wszyscy, i osoby palące i niepalące są tego świadome. Palenie papierosów może zwiększać ryzyko wystąpienia między innymi takich chorób, jak rak płuca, trzustki, może zwiększać ryzyko miażdżycy oraz choroby niedokrwiennej serca. Ponadto oprócz tego, że szkodzimy swojemu zdrowiu to szkodzimy również zdrowiu osób, które przebywają w naszym towarzystwie, a które są przez to narażone na wdychanie dymu nikotynowego - osoby takie nazywamy biernymi palaczami.
Bardzo istotny jest fakt, że nawet przy wieloletnim paleniu szkody wyrządzone naszemu organizmowi tym nałogiem mogą zostać naprawione! Po zaprzestaniu palenia organizm jest w stanie w bardzo dużej mierze się zregenerować, a nawet powrócić do takiego stanu, w którym ryzyko zachorowania na choroby związane z paleniem papierosów są zbliżone do ryzyka u osób, które nigdy nie paliły!

Drugą kwestią, dlaczego warto odstawić papierosy jest kwestia urody - palenie papierosów wpływa niekorzystnie na cerę, włosy, zęby oraz paznokcie. Oprócz tego palenie papierosów zazwyczaj sprawia, że nasze ubrania i włosy przesiąkają zapachem papierosów. Jeśli więc chcemy dbać o zdrowy i atrakcyjny wygląd papierosy powinny wylądować w śmietniku!

Kolejnym aspektem, który przemawia za tym, aby skończyć z nałogiem są finanse - nikotynizm to bardzo drogi nałóg, obecnie paczka papierosów to wydatek równy około 10 złotych, co w rozliczeniu miesięcznym zakładając, że wypalamy paczkę papierosów dziennie, daje aż około 300 złotych miesięcznie, czyli prawie 4000 złotych rocznie!

Kiedy decydujemy się na rzucenie palenia pamiętajmy o tym, żeby wierzyć w sukces i aby dbać o to by nasza motywacja do rzucenia palenia nie malała - można to zrobić na przykład poprzez spisanie powodów, dla których postanowiliśmy rozpocząć walkę z nałogiem i czytanie ich każdego wieczoru.

o Autorze

Garfield, Pastylka.pl


ocena: brak oceny

No votes yet

autocasco gdzie ubezpieczyć samochód ubezpieczenie ac

Komentarze

Add Comment

Your Name:

Your Email:

Your Site:

Commentwięcej artykułów z tej kategorii:

Zapalenie błędnika
Lek na raka znany, lecz....
Szczepionka przeciw żółtej febrze
Skąd się wzięły szczepienia dzieci
Woda - cudowne źródło życia
Komórki życia
O powikłaniach boreliozy


powiadom znajomych o tym artykule:


Powered by ArticleMS from ArticleTrader